Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2019 20:16
Cyberpunk 2077 traci dyrektora kreatywnego Stępień dołączył do Blizzarda
2179V

Dyrektor kreatywny Cyberpunk 2077 dołączył do Blizzarda

CD Projekt RED musiał pogodzić się z dotkliwą stratą. Dyrektor kreatywny Cyberpunk 2077 postanowił zmienić otoczenie i dołączył do Blizzarda. To wieloletni pracownik rodzimego studia.

Nadal czekamy na konkretną datę premiery Cyberpunk 2077. CD Projekt RED nie publikuje od ubiegłego roku nowych materiałów z gry, ale możemy mieć nadzieję, że konkrety dotyczące premiery zostaną potwierdzone na tegorocznym E3 – to podobno ostatnia szansa na wielki pokaz, ponieważ w przyszłym roku cały świat ma mówić o next-genach.

Diablo 4 potrzebuje specjalistów. Blizzard poszukuje pracowników

CD Projekt RED stracił swój duży talent. Sebastian Stępień pracował dla rodzimego studia 12 lat i 6 miesięcy – w tym czasie deweloper rozwijał pierwszego Wiedźmina, Wiedźmina Enchanced Edition, Wiedźmina 2 na PC oraz Xboksa 360 i oczywiście Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Stępień w ostatnich sześciu latach był dyrektorem kreatywnym Cyberpunk 2077 – możemy podejrzewać, że to właśnie on podjął kilka znaczących decyzji dotyczących rozwoju projektu i nadał mu odpowiednią barwę. Warto jednocześnie wspomnieć, że twórca był również głównym projektantem historii gier z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

W styczniu mężczyzna postanowił zmienić otoczenie – Stępień jest teraz dyrektorem kreatywnym w Blizzardzie, ale aktualnie nie wiemy, nad jaką produkcją czuwa Polak. W ostatnich miesiącach studio poszukiwało wielu nowych twórców, którzy zajmą się nowymi projektami w uniwersum Diablo.

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Sebastian Stępień

Nie przegap