Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 26.01.2019 14:00
Nintendo Switch idzie jak burza i sprzedaje się w USA lepiej od PlayStation 4
1787V

Nintendo Switch idzie jak burza i sprzedaje się w USA lepiej od PlayStation 4

Sprzedaż Nintendo Switch nie zwalnia. To po tę konsolę Amerykanie sięgali najczęściej w ubiegłym, świątecznym miesiącu. 

Być może Nintendo Switch nie ma takich podzespołów jak najmocniejszy komputer, a ekskluzywne tytuły takie jak Bayonetta czy Metroid Prime 4 nie będą odpowiadały każdemu. Nie znaczy to jednak, że konsola Japończyków musi narzekać na brak zainteresowania.

Szef Nintendo wypowiedział się o Nintendo Switch 2 i obniżce ceny

NPD Group to firma zajmująca się badaniami rynku od 1966 roku, w tym także gier wideo. Najnowsze dane ujawnione przez grupę pokazują, że Nintendo może zaliczyć 2018 rok do wyjątkowo udanych.

Okazuje się, że Nintendo Switch jest najchętniej kupowaną konsolą zeszłego roku. Jest to pierwszy tak duży sukces firmy od 2010 roku, kiedy to Nintendo Wii było nie tylko najchętniej kupowaną konsolą, ale także uzyskało największy przychód zysków dla jednej platformy w grudniu 2009 roku.

Teraz Nintendo może pochwalić się liczbą 10,5 miliona sprzedanych egzemplarzy Switcha w zeszłym miesiącu. Oznacza to, że hybryda Japończyków pobiła ustanowiony przez Sony rekord wynoszący 5,7 miliona sprzedanych kopii i uzyskała tytuł najchętniej kupowanej konsoli w grudniu 2018 r. Dla porównania - w ubiegłym miesiącu PlayStation 4 trafiło do 5,9 miliona nowych odbiorców.

Tagi: grudzień Nintendo Switch ranking sprzedaży USA