Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2019 15:40
Furukawa o Nintendo Switch 2 i niższej cenie
5296V

Szef Nintendo wypowiedział się o Nintendo Switch 2 i obniżce ceny

Nintendo kolejny raz postanowiło zabrać głos w sprawie plotek dotyczących powstania nowej wersji Nintendo Switcha. Prezes korporacji zaprzeczył powstaniu konsoli oraz nadciągającej obniżki na aktualnie wydany model.

Od ubiegłego roku nie milkną doniesienia, według których Nintendo ma w przeciągu następnych miesięcy zaprezentować następcę Nintendo Switcha. Firma chce ulepszyć urządzenie i zagwarantować między innymi lepszy ekran oraz wydajniejszą baterię.

Metroid Prime 4 powstaje od nowa! Nintendo nie było zadowolone z gry

W sprawie Nintendo Switch 2 wypowiedział się już Reggie Fils-Aime – szef amerykańskiego Nintendo – jednak teraz sytuację skomentował Shuntaro Furukawa. Szef całej korporacji nie został zapytany o urządzenie, ale w bardzo dyplomatyczny sposób poruszył temat ostatnich plotek. Mężczyzna wypowiedział się o celu osiągnięcia 20 mln sprzedanych egzemplarzy Nintendo Switcha w aktualnym roku fiskalnym i następnie przeszedł do konkretów:

„To niezwykle ambitne, ale warte zachodu osiągnięcie. Utrzymujemy ten cel. Nintendo Switch jest naszym głównym celem sprzedażowym, a my w tym czasie nie bierzemy pod uwagę przygotowania następcy lub obniżenia ceny konsoli.”

Przedstawiciele Nintendo wyraźnie podkreślają, że „aktualnie” nie ma mowy o przygotowaniu ulepszonego Nintendo Switcha, jednak podkreślenie czasu nie pojawiło się w obu wypowiedziach bez przyczyny. To pewnie raczej kwestia czasu, ale nie możemy liczyć na jakiekolwiek konkrety w następnych miesiącach.

Nintendo powinno już wkrótce zaprosić graczy na kolejny Nintendo Direct, który przedstawi plany dotyczące nowych produkcji AAA zmierzających na Nintendo Switcha w 2019 roku. Niestety, aktualnie otrzymaliśmy wyłącznie konkrety dotyczące gier niezależnych.

Źródło: https://wccftech.com/nintendo-switch-successor-price-cut/

Tagi: nintendo switch nintendo switch 2 Shuntaro Furukawa

Nie przegap