Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2019 16:10
Metro Exodus znamy wymagania sprzętowe na PC
1451V

Metro Exodus wymęczy graczy na PC. 4K/60 fps dla nielicznych

4A Games ujawniło wymagania sprzętowe Metro Exodus. Gracze na PC muszą szykować potężne potwory, ponieważ rozgrywka w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę będzie wymagała zainwestowania w bardzo drogą maszynę.

15 lutego odbędzie się premiera Metro Exodus. Twórcy zaoferują grę na trzech platformach: PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych – jeśli zamierzacie grać na PC, to na pewno zainteresuje Was poniższa tabelka.

Metro Exodus powstało na autorskim 4A Engine. Twórcy opowiadają o przygotowaniu gry

Metro Exodus to kolejna produkcja wykorzystująca ray tracing, więc mogliśmy się spodziewać, że na najwyższych wymaganiach pojawi się właśnie GeForce RTX 2080TI. Jednocześnie warto podkreślić, że zabawa w 1440p/60fps będzie już możliwa na GTX 1080TI lub RTX 2070... Choć pewnie i tak wielu graczy zdecyduje się na „rekomendowane” ustawienia.

Już wcześniej 4A Games pokazywało piękne widoki z Metro Exodus – gra działa na ulepszony 4A Engine, które ma zapewnić wyjątkowe doznania na każdej platformie. Twórcy jednocześnie podkreślają, że śledzenie promieni w czasie rzeczywistym będzie dostępne w ich tytule od dnia premiery – wkrótce mamy poznać szczegóły specyfikacji.

Aktualnie 4A Games nie potwierdziło, na jaką rozdzielczość oraz płynność animacji mogą liczyć gracze na PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xboksie One i Xboksie One X.

Metro Exodus wymagania sprzętowe PC

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus

Nie przegap