Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2019 14:37
Battlefield 5 Bany za obniżanie grafiki
3422V

Battlefield 5 bez maksymalnego obniżania grafiki. DICE rozdaje bany

DICE nie zamierza tolerować graczy wpływających na rozgrywkę w Battlefield V. Firma zdecydowała się otwarcie walczyć z zawodnikami, którzy decydują się na maksymalne uproszczenie oprawy dla zdobycia przewagi na polu walki.

Szwedzkie studio jeszcze przed premierą Battlefield 5 potwierdziło, że nie zamierza tolerować wpływania na rozgrywkę. Twórcy zamierzają walczyć z oszustami i pierwsi gracze zostali już permanentnie wyrzuceni z serwerów najnowszej gry DICE.

Battlefield 5 Rozdział II: Uderzenie Pioruna zwiastun i zawartość aktualizacji

Problemem w tym wypadku jest wykorzystywanie programu, który znacząco obniża jakość oprawy w Battlefield 5. Gra traci niemal wszystkie modele, więc zawodnicy otrzymują szansę dostrzeżenia wroga.

Sytuacja jest kłopotliwa z jednego powodu – taka decyzja zapewnia ogromną przewagę, ponieważ rywal, który wybierze standardowe, najniższe ustawienia i tak nie może liczyć na taką karykaturalną rozgrywkę. Z gry znikają przykładowo krzaki, w których może czaić się snajper, więc bez najmniejszego problemu można w odpowiednim momencie wycelować w rywala.

DICE oczywiście reaguje na taką sytuację, jednak warto zwrócić uwagę, że nie wszyscy gracze związani ze społecznością Battlefielda są zadowoleni z decyzji dotyczącej banowania fanów decydujących się na takie ustawienia.

Źródło: https://www.gamestar.de/artikel/battlefield-5-durch-config-kann-jeder-cheaten-das-ergebnis-sieht-absurd-aus-fuehrt-zu-einem-ban,3339626.html

Tagi: