Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2019 14:29
Metro Exodus Zakończenie Wybory
1490V

Metro Exodus zaoferuje wiele zakończeń. Wybory będą subtelne

Wielki świat niesie ze sobą różnorodne zakończenia. 4A Games nie zdecydowało się na przygotowanie jednej linii fabularnej, a podczas rozgrywki z Metro Exodus będziemy podejmować ważne decyzje, które wpłyną na zakończenie.

W Metro Exodus trafimy do wielkiego świata, ale twórcy nadal zaproponują nam mocną fabułę, która zostanie upiększona licznymi wyborami. Studio jednak nie zdecydowało się na dokładne zarysowanie „dobra i zła”, ponieważ w tytule pojawi się wiele subtelnych decyzji, które na pierwszy rzut oka mają nie wpłynąć na zdarzenia.

Gameplay z Metro Exodus wygląda kapitalnie. Rozgrywka w 4K!

Huw Beynon, szef działu komunikacji globalnej w Deep Silver, podkreślił, że w tym wypadku ważne jest, aby te wybory nie były bardzo widoczne – deweloperzy nie przygotowali przycisków określających moralność bohatera, ponieważ podczas rozgrywki mamy kreować postać według własnych oczekiwań.

To właśnie z tego powodu w Metro Exodus nie trafimy również na „dobre” i „złe” zakończenie. Ostatnie sceny będą się od siebie różnić, jednak wszystko będzie związane z decyzjami, które podejmiemy podczas rozgrywki:

„Grasz na swój własny sposób. Możesz być dowolną postacią. Reagujesz na świat tak jak chcesz, ale w ostatecznym rozrachunku pojawią się konsekwencje dokonanych wyborów. Nie ma jedynego dobrego lub jedynego złego zakończenia. Jak mówi dyrektor kreatywny: „otrzymasz takie zakończenie, na jakie zasłużyłeś.”

Nie jest to oczywiście odkrywcze, ale dobrze, że nawet Metro Exodus zaoferuje pewną zachętę, dzięki której wielu graczy może z chęcią ponownie zapoznać się z historią i następnie dokonać innych wyborów.

Źródło: https://gamingbolt.com/metro-exodus-will-have-multiple-endings-player-choices-will-be-nuanced-and-subtle

Tagi: 4a games Deep Silver metro exodus