Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2019 16:07
gameplay z Metro Exodus w 4K
4207V

Gameplay z Metro Exodus wygląda kapitalnie. Rozgrywka w 4K!

Były informacje, pojawił się zwiastun, ale w końcu oglądamy gameplay. 4A Games pozwoliło zaprezentować swoją nową produkcję, więc siadajcie wygodnie i oglądajcie świeżą rozgrywkę z Metro Exodus.

4A Games od kilku lat rozwija trzecią produkcję w uniwersum Metro. Twórcy od pierwszej odsłony znacząco rozbudowali koncepcję i tym razem pozwolą zainteresowanym zwiedzać wielki świat podzielony na cztery części.

Metro Exodus prezentuje potwory. Bestie trafią na plakat dla preorderowców

Dziennikarze otrzymali dostęp do wycinka produkcji i przez trzy godziny mogli sprawdzać pozycję rozwijaną przez 4A Games. Deweloperzy w tym wypadku korzystają z cennych rad Dmitrija Gluchowskiego, który nadzoruje prace – pisarz chce mieć pewność, że deweloperzy w odpowiedni sposób przedstawią jego uniwersum.

Pierwsze opinie dotyczące Metro Exodus są bardzo pozytywne – deweloperzy rozbudowali grę, a nawet udało się im w ciekawy sposób przedstawić nowe realia. Teraz zwiedzamy zniszczony, postapokaliptyczny świat, w którym nie brakuje najróżniejszych bestii. Studio już wcześniej podkreślało, że zaoferuje graczom nową jakość, ponieważ główni bohaterowie będą podróżować po świecie za pomocą pociągu – Aurora pozwoli zaoferować nowe spojrzenie na świat, ponieważ w trakcie gry trafimy do różnych lokacji.

Teraz świat jest podzielony na części i za każdym razem otrzymujemy dostęp do HUB-a. Baza ma tutaj ogromne znaczenie, ponieważ deweloperzy podkreślają, że nadal tworzą liniową przygodę – otwarte tereny pozwolą zapoznawać się z dodatkowymi misjami, jednak wciąż najważniejsza dla studia jest historia.

4A Games podkręciło również element przetrwania, ponieważ teraz podróżując po świecie napotkamy na większe stada bestii, które potrafią zaskoczyć i ich pokonanie nie zawsze jest banalne. W tej sytuacji zainteresowani muszą dobrze dysponować swoimi zasobami – nie ma tutaj mowy na strzelanie bez większej taktyki. W trakcie gry często będziemy kreować najróżniejsze przedmioty – ulepszymy broń, zajmiemy się stworzeniem lepszego pancerza, czy po prostu usprawnimy posiadane gadżety.

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus