Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2019 09:52
Westworld Mobile Anulowana
751V

Gra Westworld trafiła do kosza. Twórcy najwidoczniej wykorzystali kod Fallout Shelter

Mobilny Westworld nie podbije rynku. Warner Bros. zdecydował się usunąć produkcję, przez którą korporacja trafiła do sądu. Bethesda nie zamierza tolerować klonów.

Westworld trafiło na urządzenia mobilne w połowie ubiegłego roku, ale po kilku dniach od debiutu, Bethesda zdecydowała się pozwać Warner Bros. oraz Behaviour Interactive – twórcy mobilnej produkcji wykorzystali podobno kod Fallout Shelter.

Westworld ma wykorzystywać kod Fallout Shelter. Bethesda pozwała Warner Bros.

Sytuacja była w zasadzie komiczna – Westworld zawiera dokładny kod Fallout Shelter, a Bethesda dowiedziała się o tym, ponieważ obie produkcje posiadały identyczne błędy... Sytuacja była możliwa, ponieważ Behaviour Interactive pracowało nad grą dla wydawcy marki The Elder Scrolls. W pozwie mogliśmy przeczytać:

„ Behaviour naruszyło umowę z Bethesdą i wykorzystało ograniczony dostęp do własności intelektualnej Bethesdy, w tym do autorskiego kodu firmy, tajemnicy handlowej i innych praw, aby skrócić czas rozwoju, zmniejszyć koszty i szybko wprowadzić grę mobilną Westworld na rynek, a także zaoferować graczom znane doświadczenie związane z rozgrywką, którą można znaleźć w Fallout Shelter.”

Sprawa trafiła do sądu, który najwidoczniej zgodził się z Bethesdą – Westworld został wyrzucony z App Store oraz Google Play, więc nowi gracze nie mogą dołączyć do zabawy. Jeśli pobraliście produkcję wcześniej, to możecie cieszyć się tytułem do 16 kwietnia, ponieważ w kolejnym kroku zostaną wyłączone wszystkie serwery.

Warner Bros. w oświadczeniu nie przyznaje się do wykorzystania kodu Fallout Shelter, ale sytuacja jest jednoznaczna. Firma miała spore plany dotyczące rozwoju Westworld, który miał zostać wykorzystany do promocji kolejnego sezonu serialu HBO.

Tagi: Behaviour Interactive Warner Bros. Westworld