Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2018 17:06
Westworld ma wykorzystywać kod Fallout Shelter. Bethesda pozwała Warner Bros.
1495V

Westworld ma wykorzystywać kod Fallout Shelter. Bethesda pozwała Warner Bros.

Wczoraj odbyła się premiera gry Westworld, czyli produkcji zachęcającej graczy do oglądania kolejnych odcinków serialu HBO. Gra wciąż nie podbiła rankingów sprzedaży, ale może wywołać spory skandal, bo okazało się, że twórcy podczas kreowania tytułu wykorzystali kod Fallout Shelter.

Warner Bros. w tym tygodniu świętowało premierę Westworld. Gra to mobilna produkcja, która na pierwszy rzut oka korzysta z elementów znanych z między innymi Fallout Shelter. Jak się okazuje, zespół odpowiedzialny za pozycję nie zdecydował się na prostą inspirację.

Fallout Shelter debiutuje na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch

Jak podają dziennikarze TMZ, Bethesda pozwała Warner Bros. oraz Behaviour Interactive, czyli twórców mobilnego Westworld. Twórcy uniwersum Fallout przedstawili dokumenty, według których w 2014 roku to właśnie ta firma zleciła Behaviour przygotowanie Fallout Shelter.

Nie jest to oczywiście powód do rozkręcania afery, jednak okazuje się, że Westworld zawiera dokładny kod Fallout Shelter. Bethesda nie musiała nawet szczegółowo przyglądać się pozycji wydawanej przez Warner Bros., ponieważ okazało się, że nowa gra ma identyczne błędy, jak wczesna wersja Fallout Shelter.

Trudno sobie wyobrazić, by w dzisiejszych czasach ktokolwiek mógł popełnić tak głupi błąd, ale szefowie Bethesdy na pewno nie ruszyliby sprawy, gdyby nie posiadali konkretnych dowodów. Korporacja chce oczywiście usunięcia mobilnego Westworld.

Trudno w tej sytuacji wyrokować , ale wiele na to wskazuje, że Behaviour Interactive chciało pójść na skróty, jednak ekipa odpowiedzialna za grę nie przewidziała konsekwencji? Parodia.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-22-bethesda-sues-warner-bros-claims-westworld-game-uses-fallout-shelter-code

Tagi: behaviour interactive Bethesda fallout Fallout Shelter westworld