Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2019 16:11
Granica zwiastun filmu data premiery
1661V

Granica wkrótce trafi do polskich kin. Zwiastun pokazuje docenioną historię

Już pod koniec lutego do polskich kin zawędruje produkcja przedstawiająca losy uzdolnionej, szwedzkiej celniczki, na drodze której pewnego dnia staje tajemniczy włóczęga. Zobaczcie zwiastun „Granicy” – film to podobno „jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat”.

„Granica” była emitowana w ubiegłym roku na licznych festiwalach – produkcja została wyróżniona główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes, a jednocześnie opowieść jest szwedzkim kandydatem do Oscara 2019 w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Spider-Man: Daleko od domu na zwiastunie!

Film został oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, którego możecie kojarzyć z wyjątkowej książki „Wpuść mnie” – na podstawie tej pracy powstał horror „Pozwól mi wejść”, który został doceniony przez fanów opowieści przepełnionych nietypową atmosferą.

Podobne opinie zbiera właśnie „Granica”, która nawet na poniższym zwiastunie wygląda dość... Nietypowo. Tak film przedstawia dystrybutor:

„Wymykająca się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo? Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To nie będzie zwyczajna love story… Na pewno nie.”

Granica” trafi do polskich kin 22 lutego, a za projekt odpowiada Ali Abbasi, który zajął się reżyserią oraz przygotował scenariusz – w odpowiednim przeniesieniu opowieści na duży ekran pomogli Isabella Eklöf oraz John Ajvide Lindqvist.

W główną bohaterkę wcieliła się Eva Melander, gwiazda serialu kryminalnego „Rebecka Martinsson” – możecie ją znać z kinowych thrillerów „Stado” i „Hipnotyzer”„Granica” została doceniona przez dziennikarzy – 98% krytyków poleca film (według danych RottenTomatoes).

Tagi: