Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2019 15:02
Battlefield V DLC Rozdział 2 Uderzenie Pioruna Zwiastun Zawartość
3337V

Battlefield 5 Rozdział II: Uderzenie Pioruna zwiastun i zawartość aktualizacji

DICE przedstawia nowości do Battlefield V. Już w tym tygodniu pobierzemy nową aktualizację, która wprowadzi do produkcji sporo nowości, więc z tej okazji możemy spojrzeć na pełną prezentację. Gracze mogą szykować się na między innymi tryb kooperacji.

Szwedzkie studio tym razem nie przygotowało Przepustki Premium. Wszystkie dodatki do Battlefield V są dostępne za darmo, więc z tej okazji już w najbliższy piątek pobierzemy „Uderzenie Pioruna”.

Battlefield 5 otrzyma tryb Battle Royale dopiero w marcu

W Battlefield 5 jeszcze w tym tygodniu otrzymamy dostęp do nowego trybu zatytułowanego „Podbój Drużynowy”. Jest to wariacja znanego wariantu zabawy, jednak tym razem w starciu wezmą udział dwie 16-osobowe drużyny. Wszystkie starcia odbędą się na następujących mapach: „Arras”, „Rotterdam” i „Hamada”.

Ściślejsza, bardziej intensywna wersja Podboju – w Podboju Drużynowym dwie drużyny walczą o mniejszy, bardziej skłaniający do wykorzystania taktyki teren na trzech mapach: „Arras”, „Hamada” i „Rotterdam”. Wszystkie te mapy przeznaczone są dla dwóch drużyn po szesnastu graczy, walczących o trzy flagi. Odradzanie się jest możliwe tylko w kwaterze głównej, zaś dostęp do pojazdów jest ograniczony. Otwarte przestrzenie i ograniczone strefy walki sprawiają, że łatwo przewidzieć posunięcia wroga i przygotować odpowiednią obronę.

Oto najważniejsze informacje na ten temat:

 • Nowy tryb online bazujący na Podboju.
 • Naprzeciw siebie stają dwie ośmioosobowe drużyny.
 • Walka toczy się o przejęcie trzech flag.
 • Akcja ma miejsce na mniejszych wersjach map „Arras”, „Rotterdam” i „Hamada”.
 • Tryb dostępny tylko w dniach 17-30 stycznia.

Twórcy przygotowali również nowe bronie, które zdobędziemy w cotygodniowych wyzwaniach (styczeń i luty):

 • PM Zk-383 (Medyk)
 • Karabin samopowtarzalny Modelle 1944 (Szturmowiec)
 • Karabin maszynowy M1922 (Wsparcie)

Deweloperzy wprowadzili również liczne poprawki, które wpłyną na między innymi czas śmierci:

 • Gdy gracz zostaje zabity, imię jego zabójcy wyświetla się teraz w świecie gry. Pozwala to na jego identyfikację i pomaga graczom zrozumienie kto i w jaki sposób ich zabił, zwłaszcza w bardziej zatłoczonych sytuacjach.
 • Dodane zostało zbliżenie kamery na zabójcę przy śmierci gracza. Dzięki temu ofiara może łatwo zorientować się kto ją zabił i z jakiej pozycji.
 • Poprawiona została wizualizacja nadciągających pocisków. Smugi powinny teraz pojawiać się od strony strzelca i być lepiej widoczne dla ofiary, która patrzy bezpośrednio w jego stronę.
 • Naprawiono błąd, powodujący że kierunkowy wskaźnik obrażeń w interfejsie wskazywał obrażenia zadane ofierze z opóźnieniem.
 • Wprowadzono poprawki do kierunkowego wskaźnika obrażeń, dzięki czemu dokładniej wskazuje on wroga zadającego obrażenia.

Uderzenie Pioruna przyniesie o wiele więcej zmian, w tym powrót trybu Podboju, nowe Wielkie Operacje i nie tylko. Kolejne zmiany będą się pojawiać wraz z nowymi aktualizacjami. 

DICE przypomina również o zmaganiach Battle Royale – w marcu Battlefield 5 otrzyma swój tryb, który możecie zobaczyć na końcu materiału.

Tagi: Battlefield V DICE Electronic Arts trailer zwiastun