Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2019 07:00
Blade Runner i Ghost in the Shell inspiracją dla twórców Cyberpunk 2077
1591V

Blade Runner i Ghost in the Shell inspiracją dla twórców Cyberpunk 2077

Zespół odpowiedzialny za Cyberpunk 2077 odrobił zadanie domowe. Wszyscy deweloperzy muszą idealnie znać realia nowego uniwersum, więc z tego powodu przedstawiciele CD Projekt RED zapoznali się z niektórymi produkcjami.

CD Projekt RED przez wiele lat rozwijał gry w świecie Andrzeja Sapkowskiego, jednak w kolejnym ruchu studio zajęło się zupełnie nowym projektem, więc twórcy otrzymali od swojego zespołu niezbędne wskazówki dotyczące czerpania odpowiedniej inspiracji.

Cyberpunk 2077 na fantastycznym cosplayu

W temacie natchnienia wypowiedział się Philipp Weber – starszy twórca zadań – który podczas rozmowy z dziennikarzem COG Connected wspomniał o „trzonie inspiracji”. Twórcy w tym wypadku musieli zagłębić się w papierowy Cyberpunk 2020, filmy takie jak Blade Runner, Ghost in the Shell, czy też  książki podobne do Neuromancera.

Mężczyzna podkreślił, że jeśli chcesz opowiedzieć dobrą historię w świecie, to musisz go odpowiednio poznać:

„Jeśli chcesz opowiedzieć naprawdę dobre historie, musisz znać ten świat. To właśnie z tego powodu zespoły fabularne – pisarze, twórcy zadań, projektanci filmów – stworzyli listę „musisz znać”. To są książki, które musieliśmy przeczytać, to są zasady Cyberpunk 2020, które musieliśmy znać, to są również  filmy. Musieliśmy się w to wszystko zanurzyć.”

Weber podkreślił jednocześnie, że w zespole znajduje się wielu fanów Cyberpunka, którzy doskonale znali te produkcje, ale w tym wypadku deweloperzy musieli po prostu poznać to uniwersum, tak samo dobrze, jak wcześniej wszystko związane z Wiedźminem.

CD Projekt RED oczywiście chce nadal opowiadać interesujące historie o ciekawych tematach i tutaj nic się nie zmieniło względem Wiedźmina, ale oczywiście niezbędne było wykonanie kilku ruchów i odpowiednie przygotowanie się do nowego IP.

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-devs-looked-at-blade-runner-and-ghost-in-the-shell-for-inspiration

Tagi: