Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2019 15:38
Alien Isolation 2 nie powstaje. Twórcy pracują nad inną grą
1346V

Alien Isolation 2 nie powstaje. Twórcy pracują nad inną grą

Alien Isolation trafił w gust wielu graczy, ale FoxNext nie zamierza aktualnie rozwijać kontynuacji. Wewnętrzne studio 20th Century Fox pracuje nad inną produkcją z Obcym w roli głównej.

Alien Isolation zgarnął oceny na poziomie 79-81%. Gra została doceniona przez graczy, którzy bardzo długo czekali na mocną produkcję w tym uniwersum. Niestety, Creative Assembly oraz inne studio nie otrzymało za zadanie rozwijania kontynuacji.

Alien otrzyma dużą grę AAA. Powstaje shooter MMO na konsole i PC

TQ Jefferson, wiceprezes ds. rozwoju w FoxNext, w rozmowie z dziennikarzem Variety rozmawiał na temat niefortunnej prezentacji Alien: Blackout. Wielu graczy uważa, że Fox zawiodło, ponieważ tytuł jest teraz kojarzony z Diablo Immortal, jednak zdaniem mężczyzny – w tym wypadku mówimy o dwóch innych sytuacjach.

Diablo Immortal jest pozycją free-2-play, a Alien: Blackout to „gra mobilna premium”, którą kupimy i w dniu premiery otrzymamy pełną zawartość. Autorzy zaoferują pełne doświadczenie i nie zamierzają rozbijać historii na fragmenty.

Przedstawiciel FoxNext wspomniał również, że jego firma doskonale zdaje sobie sprawę z oczekiwań względem kontynuacji „Izolacji” – gracze chcą Alien Isolation 2, jednak aktualnie tytuł nie znajduje się w produkcji. Nie jest to podobno problem, ponieważ korporacja chce opowiedzieć „więcej historii Amandy Ripley” i nie potrzebuje do tego wymienionej marki.

Warto wspomnieć, że wczoraj FoxNet potwierdził prace nad shooterem w uniwersum Obcego, który trafi na konsole oraz komputery.

Źródło: https://gamingbolt.com/alien-blackout-backlash-addressed-alien-isolation-2-not-in-development

Tagi: Creative Assembly Obcy: Izolacja Sega