SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2019 20:06
Xbox Anaconda skorzysta z podzespołów AMD
3265V

Xbox Anaconda skorzysta z podzespołów AMD. Firma odlicza do E3

Phil Spencer potwierdził wielką współpracę Microsoftu z AMD. Szef marki Xbox pojawił się na konferencji producenta kart graficznych i zapowiedział wykorzystanie podzespołów w przyszłych urządzeniach amerykańskiej korporacji.

Potwierdzają się kolejne plotki dotyczące nowej generacji od Microsoftu. Amerykanie zdecydowali się wykorzystać podzespoły AMD i na CES 2019 została potwierdzona wielka współpraca.

Xbox Scarlett, Xbox Anaconda, Project xCloud. Wszystkie informacje o next-genie Microsoftu

Lisa Su zaprosiła na scenę Phila Spencera, który zapowiedział współpracę Microsoftu z AMD – ta druga firma przygotuje podzespoły do „przyszłych platform”, więc możemy mieć pewność, że nowe urządzenia Amerykanów skorzystają z mocy AMD. 

W swojej wypowiedzi Phil podkreślił, jak bardzo szanuje szefową AMD, z którą bardzo chętnie współpracuje w sprawie „przyszłych technologii”, ale jednocześnie podkreślił, że firma pasuje do Microsoftu pod względem kultury pracy. Nie poznaliśmy oczywiście jakichkolwiek konkretów, jednak w zasadzie już w ubiegłym roku otrzymaliśmy zapowiedź następców Xboksa One – według plotek Microsoft pracuje nad zestawem konsol, które mają trafiać na rynek w przeciągu dwóch następnych lat.

Spencer podkreślił, że nie może się doczekać momentu zaprezentowania urządzeń, a po jego wystąpieniu Major Nelson wspomniał o odliczaniu do E3 – przypadek? Nie sądzę.

 

Tagi: amd lisa su Microsoft next-gen spencer xbox anaconda xbox one