Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2019 21:45
PlayStation VR skorzysta z 3dRudder.
3987V

PlayStation VR skorzysta z 3dRudder. Gracze mogą liczyć na płynny ruch w wybranych grach

Wirtualna rzeczywistość boryka się z kilkoma problemami, ale 3dRudder eliminuje jeden z nich. Gracze za pomocą dodatkowego urządzenia mogą liczyć na płynny ruch oraz brak żołądkowych niedogodności – właśnie ten gadżet będzie współpracował z PlayStation VR.

PlayStation VR to najpopularniejsza gogle VR z wysokiej półki cenowej, więc tylko kwestią czasu była integracja 3dRudder z urządzeniem Japończyków. Sprzęt jest właśnie prezentowany na CES 2019, a urządzenie trafi do klientów wiosna – zainteresowani muszą przygotować 99 dolarów.

PlayStation 5 potrzebuje lepszego PlayStation Network i PlayStation Now. Streaming podstawą konsoli

3dRudder to ciekawy bajer, który wygląda niczym podstawka pod nogi. Maszyna ma jednak zestaw czujników i współpracuje z goglami VR – w rezultacie gracz za pomocą stóp może obracać ekranem, a nawet ruszać bohaterem.

Pozwala to znacząco zwiększyć immersję, ale jednocześnie podobno eliminuje u niektórych graczy problemy żołądkowe, ponieważ ciało reaguje na ruch i w rezultacie nie pojawiają się mdłości. Oczywiście niezbędne jest nauczenie się rozgrywki, jednak pierwsze opinie dotyczące 3dRudder są pozytywny.

Mimo to trzeba wziąć pod uwagę najważniejszy czynnik – deweloperzy muszą zadbać o wsparcie 3dRudder w swoich grach, więc aktualnie projekt pozwala cieszyć się nową jakością zabawy tylko w wybranych tytułach.

Ultrawings, The Wizards, DWVR, Pirate Flight, Sairento VR, Red Matter oraz Nature Treks VR pozwalają korzystać z 3dRudder na PlayStation VR. W przypadku PC lista jest odrobinę większa, ale nawet w tej sytuacji nie możemy mówić, że jest to standard. Producent obiecuje oczywiście większe wsparcie.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: playstation 4 playstation vr Sony vr wirtualna rzeczywistość