Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2019 14:02
PlayStation 5 potrzebuje lepszego PlayStation Network i PlayStation Now. Streaming podstawą konsoli
8041V

PlayStation 5 potrzebuje lepszego PlayStation Network i PlayStation Now. Streaming podstawą konsoli

Sony poszukuje pracowników odpowiedzialnych za odpowiedni rozwój PlayStation Network oraz PlayStation Now dla PlayStation 5. Firma „buduje kręgosłup dla nowej generacji PlayStation”.

Sony nie pojawi się na tegorocznym E3, jednak wiele na to wskazuje, że niezwykle ważnym wydarzeniem dla korporacji będzie grudniowy PlayStation Experience – według plotek na tym wydarzeniu mamy poznać PlayStation 5.

PlayStation 4 z genialnym wynikiem. Spider-Man notuje kapitalny start

Już wcześniej pojawiły się przecieki, według których również Sony zamierza oprzeć swoje działania na chmurze. Teraz otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie tej informacji – firma poszukuje Starszego Inżyniera Operacji Sieciowych, który zajmie się stworzeniem „kręgosłupa” dla PlayStation 5:

„Jako główny przedstawiciel zespołu Network Engineering będziesz odpowiedzialny za rozwój, wsparcie i średnio- oraz długo terminowe rozważania nad zaawansowaną globalną siecią IP, która spełnia najwyższe standardy, by zapewnić klientom PlayStation Now z całego świata solidną usługę strumieniowego przesyłania, która będzie charakteryzować się niskim opóźnieniem. Pomożesz zespołowi zajmującemu się automatyzacją pierwszych operacji (DevOps) zwiększyć naszą wydajność i zdolność do szybkiego skalowania, w momencie, gdy będziemy budować kręgosłup dla PlayStation nowej generacji”

Warto zauważyć, że podobnie jak Microsoft, w tym wypadku Japończycy liczą na zaoferowanie PSN Now na całym świecie i usługa ma zapewnić satysfakcjonującą rozgrywkę z niskim lagiem.

Sony poszukuje także człowieka, który pomoże w ulepszeniu PlayStation Network, by stworzyć „platformę nowej generacji” i będzie odpowiedzialny za „transformację technologiczną”. Projekt pomoże w globalnej, szybko rosnącej bazie klientów PSN.

Nie możemy oczywiście w tym wypadku mówić o wielkich szczegółach, jednak jak widać Sony również zamierza w odpowiedni sposób zadbać o chmurę. 

Źródło: https://gamingbolt.com/new-sony-job-listings-hinting-at-psn-and-ps-now-improvements-for-next-gen

Tagi: PlayStation 5 PlayStation Now PS5 sony