Shenmue 3 będzie dłuższe od poprzedników. To gra na wiele tygodni

News
1156V
Shenmue 3 będzie dłuższe od poprzedników. To gra na wiele tygodni
Grzegorz Cyga | 05.01.2019, 19:40

Mimo iż premiera Shenmue 3 została ustalona na 27 sierpnia tego roku o samej grze wciąż nie wiadomo niewiele. Z najnowszych informacji wynika, że Yu Suzuki ma duże ambicje i długość produkcji wynagrodzi nam lata czekania. 

Za pół roku powinniśmy otrzymać Shenmue 3, więc w ciągu najbliższych miesięcy deweloperzy będą ujawniać nowe informacje na temat produkcji, w tym rozgrywki, która po dziś dzień nie została zaprezentowana. 

Kingdom Hearts 3. Gra nie powstałaby, gdyby Disney nie wyraził zgody na obecność Toy Story
Yu Suzuki zakończył 2018 rok obecnością na G-Fusion Tour 2018 - największej konferencji poświęconej dystrybucji gier PC w Chinach, która odbyła się 16 grudnia. Deweloper wykorzystał tę okazję, aby poopowiadać o swojej nowej produkcji, która swą premierę będzie miała 27 sierpnia na PlayStation 4 i komputerach osobistych.

Ojciec serii zdradził, że wiele elementów będzie nowych w tym walka, która ma być różnorodna, bogatsza i bardziej grywalna, dzięki czemu gracze będą czerpali z niej przyjemność niezależnie od poziomu zaawansowania.

Do Shenmue 3 powróci część mini gier jak Lucky Hit, Excite QTE, wyławianie zabawek z automatu, a także operowanie wózków widłowych. Te nowe mają mieć większy wpływ na rozszerzenie gry ze względu na lepszą interakcję, a po ukończeniu mini gry pojawią się niespodzianki.

Yu Suzuki wyznał, że dwa lata temu podział między starymi i nowymi pomysłami wynosił 70/30. Teraz ten stosunek się wyrównał do poziomu 50/50.

Nowe zadania poboczne mają oferować lepszą integrację i nie będą one odizolowane od głównej linii fabularnej. Ze względu na zwiększoną swobodę (będziemy mogli decydować z czym chcemy wejść w interakcję) i lepszą grywalność Shenmue 3 ma być bardziej hardcorową grą i może zająć więcej czasu niż oryginały. Według Yu Suzukiego Shenmue I i II były tytułami, które kończyło się w tydzień, III ma starczyć na wiele tygodni. 

Co ciekawe kiedy w głównej historii coś pójdzie nie tak, gracz będzie mógł odkryć inne warianty opowieści i rzeczy do zrobienia. To sugeruje, że będzie można korzystać z dodatkowej zawartości bez konieczności tworzenia nowego zapisu gry.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych