Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 05.01.2019 18:40
Kingdom Hearts 3. Gra nie powstałaby, gdyby Disney nie wyraził zgody na obecność Toy Story
1388V

Kingdom Hearts 3. Gra nie powstałaby, gdyby Disney nie wyraził zgody na obecność Toy Story

Już za nieco ponad dwa tygodni powrócimy do świata Sory. Okazuje się, że z powodu jednej decyzji związanej z bohaterami Disneya i Pixara, Kingdom Hearts 3 mogło nigdy nie powstać.

Kingdom Hearts 3 ukaże się już 25 stycznia na PlayStation 4 i Xboksie One. Ponownie spotkamy kultowe postacie ze świata Disneya, w tym m.in. bohaterów z Toy Story, które okazują się być kluczowe dla całej gry.

Kingdom Hearts 3 powstawał długo z powodu problemów z silnikiem. Twórcy nie zaoferują światów-niespodzianek

Postacie z Toy Story w uniwersum Kingdom Hearts mogły się pojawić już przy okazji drugiej części gry, co pokazuje fakt, że w grze można znaleźć niedokończone modele postaci Chudego i Buzza Astrala.

 

W wywiadzie dla Edge Magazine Tetsuya Nomura potwierdził obecność nieskończonych modeli bohaterów w Kingdom Hearts 2 a część trzecia, która niedługo zadebiutuje była od samego tworzona z myślą o postaciach z Toy Story.

Pamiętam, że kiedy skończyliśmy Kingdom Hearts 2 i zaczęliśmy rozmawiać o trójce powiedziałem Disneyowi że "nie stworzymy trzeciej części, jeśli nie będziemy mogli wykorzystać marki Pixara". Cały świat kocha Toy Story, czuje atrakcyjność tej opowieści i tych postaci. Dlatego powiedziałem wprost - "jeżeli nie mogę jej dostać to tej gry nie zrobię.

Chociaż ostatecznie Nomura otrzymał pozwolenie na wykorzystanie marki Toy Story, Pixar miał inną wizję co do tego występu i minęło sporo czasu zanim ostatecznie Chudy i Buzz trafili do gry.

Zaakceptowanie ogólnego zarysu historii z tymi postaciami zajęło Pixarowi kilka lat. Sądzę, że występy w poprzednich grach firmy traktowały jako zwykłe skorzystanie z prawa autorskiego. Dla nich był to produkt, wykorzystująca markę zabawka, coś w tym rodzaju.

Teraz była to relacja twórcy, który stworzył animację z twórcą robiącym gry. Komunikowaliśmy się między sobą tak, aby dodać dodatkowy poziom złożoności, ponieważ każdy z nas ma własne pragnienia, pomysły i koncepcje.

Tagi: Disney Kingdom Hearts III Pixar playstation 4 Square Enix tetsuya nomura toy story wideo Xbox One