Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2019 12:08
Kingdom Hearts 3 powstawał długo z powodu problemów z silnikiem. Twórcy nie zaoferują światów-niespodzianek
925V

Kingdom Hearts 3 powstawał długo z powodu problemów z silnikiem. Twórcy nie zaoferują światów-niespodzianek

Już 26 dni odbędzie się premiera wyczekiwanego Kingdom Hearts 3. W sprawie gry wypowiedział się jeden z reżyserów, który postanowił odnieść się do problemów z produkcją oraz przygotowanych światów.

29 stycznia odbędzie się premiera Kingdom Hearts 3. Gra po wielu latach od zapowiedzi zmierza jednocześnie na PlayStation 4 i Xboksa One. Pierwsze opinie dotyczące pozycji nadejdą w przeciągu dwóch najbliższych tygodni.

Kingdom Hearts 3 pokazuje „Ostateczną Bitwę”. Kapitalny zwiastun oczekiwanej gry

Kingdom Hearts 3 zostało oficjalnie zapowiedziane w 2015 roku, ale prace nad tytułem już wtedy miały trwać przynajmniej 12 miesięcy. Deweloperzy na początku postawili na własny silnik i był to wielki błąd. Tai Yasue wspomniał, że dużym problemem dla deweloperów było okiełznanie technologii, więc zdecydowano się przejść na Unreal Engine 4 i w rezultacie tworzenie oczekiwanego jRPG-a trwało tak długo:

„Jednym z głównych czynników [opóźnienia – red.] była decyzja o zmianie silnika w celu opracowania gry. Nasz obecny silnik jest świetny dla rozwoju gier AAA, ale ze względu na zmianę w technologii i przepływie pracy, zespół potrzebował trochę czasu na zaadaptowanie i dostosowanie się do sytuacji.”

Jeden z reżyserów zaznaczył, że firma nie zdecydowała się wrzucić do tytułu światów-niespodzianek od Disneya. Twórcy postanowili grać w otwarte karty, a nowe miejscówki pozwoliły deweloperom na przygotowanie wiele nowych i świeżych pomysłów, więc w przypadku samego gameplayu możemy liczyć na kilka zaskoczeń.

Warto wspomnieć, że Kingdom Hearts 3 w wersji na PlayStation 4 waży około 40GB.

Źródło: https://gamingbolt.com/kingdom-hearts-3-had-protracted-development-due-to-switching-of-engines-says-co-director

Tagi: Kingdom Hearts III Square Enix Tai Yasue