Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2019 11:45
Aquaman cieszy się kapitalnym zainteresowaniem. Film bije rekordy DC
1371V

Aquaman cieszy się kapitalnym zainteresowaniem. Film bije rekordy DC

DC Extended Universe długo czekało na taką produkcję. „Aquaman” został doceniony przez dziennikarzy i zalicza również bardzo dobre wyniki w kinach. Film pobił już „Wonder Women” i wkrótce może wskoczyć na stołek lidera w światowym box office DC.

Aquaman” jest dla wielu sporym i zarazem pozytywnym zaskoczeniem. DC przedstawiło opowieść Arthura Curry'ego, która oferuje bardzo ciekawe spojrzenie na tego superbohatera. Produkcja w reżyserii Jamesa Wana jest szóstym filmem należącym do franczyzy DC Extended Universe.

Aquaman – recenzja filmu. Good job, DC

Aquaman” zanotował bardzo dobre okres. Film w Nowy Rok osiągnął 16,78 mln dolarów i w rezultacie opowieść zajęła czwarte miejsce w noworocznej batalii o widzów – lepszy wynik odnotowały wyłącznie „Star Wars: The Force Awakens” (34 mln), „Avatar” (25 mln) i „Meet the Fockers” (18 mln).

Według najnowszych informacji z box office - „Aquaman” wygenerował już 822 mln dolarów na całym świecie i tym samym produkcja przeskoczyła „Wonder Woman” (821 mln). Najlepszym wynikiem wciąż cieszy się „Batman v Superman: Dawn of Justice” (873,6 mln), ale podobno jest to wyłącznie kwestia czasu.

Warto oczywiście pamiętać o przyszłych projektach – DC Extended Universe kwietniu odbędzie się premiera „Shazam!”, a na czerwiec 2020 roku zaplanowano debiut „Wonder Woman 1984”. Według plotek „Shazam!” jeszcze w styczniu otrzyma nowy zwiastun.

Źródło: https://variety.com/2019/film/box-office/box-office-aquaman-crosses-200-million-new-years-day-1203097626/

Tagi: Aquaman box office dc universe film