Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.01.2019 00:26
Dark Souls z kolejnym modem. Tym razem coś wyjątkowo dużego
1663V

Dark Souls z kolejnym modem. Tym razem coś wyjątkowo dużego

Dark Souls Daughters of Ash jest zupełnie nową modyfikacją, która kompletnie odmienia grę From Software. Dostępna jedynie na PC, wprowadza gigantyczną porcję zmian i nowości.

W trakcie Świąt informowaliśmy was o nowej wersji modyfikacji Prepare to Die again, która wprowadza do Dark Souls sporo zmian, polegających głównie na poprzekładaniu przedmiotów i przeciwników w grze. Dark Souls Daughters of Ash idzie kilka poziomów dalej i wprowadza ogromną porcję nowości.

Dark Souls - Prepare to die again. Modyfikacja z nową wersją

Prace nad modyfikacją trwały ponad dwa lata. Celem grupy modderów było stworzenie modyfikacji, która nie tylko korzystałaby z tego, co oferuje Dark Souls od razu po instalacji, ale dodanie sporo nowego od siebie. I sądząc po pierwszych materiałach - udało im się to nad wyraz dobrze.

Dark Souls Daughters of Ash dodaje do gry nie tylko nowe przedmioty, broń, czary, ale także postacie i wątki fabularne. Poszerzono także opisy obecnych przedmiotów o dodatkowe informacje o krainie Lordran. Nowe przedmioty także dokładają od siebie sporo informacji. Dorzucono także sporo nowych wydarzeń, które znacząco zmieniają rozgrywkę. Warto tu zaznaczyć, że przebudowano także progresję.

To wszystko? Oczywiście, że nie. Pojawiają się nowi przeciwnicy, włącznie z nowymi bossami, którzy są trudniejsi niż się wydaje. Starzy adwersarze doczekali się nowych ruchów i SI. Nowa broń oferuje nowe ataki i jest trudna do wymasterowania.

W Dark Souls Daughters of Ash poukrywano także sporo sekretów, które odnajdziemy za 2-3 przejściem gry. Mamy więc zachętę by spędzić w świecie Dark Souls ponownie kilkadziesiąt godzin. Sama modyfikacja kompatybilna jest z pierwszym wydaniem gry - Dark Souls: Prepare to Die Edition, ale posiada wbudowany DSFix.

Jeśli chcecie zobaczyć modyfikację w akcji, to poniższy filmik od Lobosa (początek gry) pokaże wam co nieco. A samo Dark Souls Daughters of Ash pobierzecie z tego miejsca.

Tagi: dark souls Dark Souls Daughters of Ash Dark Souls: Prepare to Die Edition From Software Namco Bandai Games PC