SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.12.2018 11:18
Dead Cells 2 prawdopodobnie nie powstanie
504V

Dead Cells 2 prawdopodobnie nie powstanie. Twórcy wolą skupić się na nowym projekcie

Motion Twin nie zamierza odcinać kuponów od sukcesu Dead Cells. Deweloperzy chcą pracować nad zupełnie nowym tytułem, jednak nie powinniśmy liczyć na kontynuacje uznanej metroidvanii.

Dead Cells zgarnęło oceny na poziomie 89%. Gra została doceniona przez graczy oraz dziennikarzy, jednak deweloperzy nie zamierzają korzystać z sukcesu produkcji i zaoferować zainteresowanym Dead Cells 2.

DEBEŚCIAKI: GRA ROKU 2018!

W sprawie potencjalnej kontynuacji wypowiedział się Sébastien Bénard z Motion Twin, który wspomniał o kreowaniu następnej gry:

„Jeśli chodzi o sequel, wiemy, że skupienie się na swoim sukcesie nie jest dobrym pomysłem. Jeśli przygotujesz wielki hit, najlepiej jest wykorzystać jego energię do stworzenia czegoś innego. Nie sądzę, byśmy przygotowali Dead Cells 2.”

Deweloper podkreślił, że jego zespół jest otwarty na przygotowanie większej zawartości oraz opinie społeczności, ale Dead Cells 2 powstanie wyłącznie, gdy Motion Twin będzie naprawdę potrzebował pieniędzy. Ponadto, jego zdaniem kontynuacja powinna zaoferować „coś zupełnie innego”.

Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że Dead Cells pierwotnie powstawało jako typowy Tower Defense nastawiony na sieciowe starcia, jednak dopiero podczas prac nad jednym z etapów zdecydowano się porzucić koncepcję i zapewnić metroidvanię.

Źródło: https://twinfinite.net/2018/12/dead-cells-sequel/

Tagi: Dead Cells Motion Twin