Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 29.12.2018 14:30
Cliff Blesziński współtworzy broadwayowski musical
346V

Cliff Blesziński współtworzy broadwayowski musical

Po porażce, jaką odniosła gra LawBreakers Cliff Blesziński wycofał się z tworzenia gier wideo. Wiadomo już, czym teraz zajmie się twórca takich gier jak Unreal Tournament czy Gears of War.

W 2018 r. Cliff Blesziński ogłosił, że nie stworzy już żadnej gry wideo. Kilka dni temu na swym Twitterze były twórca zapowiedział ujawnienie nowej ścieżki zawodowej jaką obrał. 

Cliff Bleszinski odchodzi z branży

Okazuje się, że nowym zajęciem Cliffa będzie współtworzenie musicalu. Będzie to Hadestown, który trafi na deski teatru 22 marca.

Fabuła sztuki to uwspółcześniona wersja greckiego mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Całość rozgrywa się w dwóch aktach - w pierwszym poznajemy bohaterów, kiedy Orfeusz oświadcza się ukochanej. Ta pragnie życia w dostatku, dlatego oczarowuje ją podziemne miasto Hadestown, a miłość obojga jest wystawiona na próbę.

W ostatnim akcie Eurydyka uświadamia sobie konsekwencje swoich decyzji, ponieważ umowa zawarta z Hadesem nie pozwala kobiecie opuścić Hadestown dopóki nie zechce tego sam Hades. Władca pozwala jednak Orfeuszowi wyprowadzić ukochaną z miasta pod warunkiem, że nie odwróci się, by sprawdzić czy Eurydyka podąża za nim.

Pierwotna premiera musicalu odbyła się w 2016 r., a Hadestown jest adaptacją albumu koncepcyjnego Anais Mitchell o tej samej nazwie. 

Album skupiał się na muzyce folkowej, a musical połączy współczesną amerykańską muzykę ludową z nowoorleańskim jazzem.

 

 

Tagi: Cliff Bleszinski hadestown musical wideo

Nie przegap