Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 15.05.2018 12:35
Cliff Bleszinski odchodzi z branży
462V

Cliff Bleszinski odchodzi z branży

Cliff Bleszinski to zasłużony twórca gier komputerowych. Na swoim koncie ma takie hity jak Gears of War czy Unreal. Po serii niezbyt kasowych tytułów potrzebuje przerwy.

Cliff Bleszinski miał bardzo burzliwą historię twórczą. Jego sukcesy w firmie Epic Games, gdzie współtworzył hity tj. Gears of War czy Unreal Tournament, przekonał go, że sam może dać sobie świetnie radę. W ten sposób w 2014 roku powstało studio Boss Key Production z Cliffem na czele. Ich cel - tworzyć wielkie hity. Niestety poza planami nie udało się osiągnąć dużo więcej.

LawBreakers porzucone przez dewelopera

Największą produkcją Boss Key Production miał być Law Breakers. Ten "Overwatch dla dorosłych", jak go często nazywano, miał przyciągać brutalnym uniwersum i bezpardonową rozgrywką. Niestety wychodzący, w tym samy czasie co Overwatch, tytuł nie przyciągnął dużej ilości graczy. Cliff i spółka musieli w końcu uznać swoją porażkę. Próbowali jeszcze sił na rynku gier Batlle Royal, ale ich Radical Heights odniosło jeszcze bardziej spektakularną klapę. 


Z powodu porażek studio Boss Key Production zostaje zamknięte, a sam Bleszinski żegna się z branżą. Fani Cliffa i jego dzieł mogą być jednak spokojni. Na poprzedniej emeryturze Cliff wytrzymał niecałe dwa lata. Miejmy nadzieję, że jego następny powrót będzie bardziej udany.

Źródło: https://twitter.com/therealcliffyb/status/996092708971274245

Tagi: boss key productions Cliff Bleszinski emerytura

Nie przegap