Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 22.12.2018 17:00
G2A pobiera opłaty za nieaktywność konta
3143V

G2A pobiera opłaty za nieaktywność konta

Popularny portal aukcyjny G2A.com od dłuższego czasu nie cieszy się najlepszą opinią. Najnowsze odkrycie jednego z internautów udowadnia, że jest ona w pełni zasłużona.

Jeżeli korzystaliście kiedyś z G2A to pewnie zauważyliście, że platforma oferuje własny system płatności tzw. G2A PAY.  Jest to bramka płatnicza, która obsługuje szeroki zakres metod płatności z każdego kontynentu. 

PlayStation Classic już poniżej 300 zł! Duże przeceny w polskich sklepach

G2A Pay w teorii ma oferować nie tylko niskie opłaty dla kont PayPal, kredytowych czy waluty BitCoin, ale także korzystanie z G2A Pay ma być całkowicie darmowe. 

Nie ma żadnych kosztów związanych z konfiguracją, miesięcznych opłat czy ukrytych kosztów. Oferujemy przejrzysty cennik usług, który pozwala Ci płacić tylko za to, z czego korzystasz.

Rzeczywistość okazuje się być jednak brutalna. Jeden z użytkowników Reddita otrzymał maila z informacją, że jego konto jest nieaktywne od 180 dni. Dopóki internauta nie będzie korzystał z konta, każdego miesiąca G2A potrąci z jego konta kwotę w wysokości 1 Euro.

W warunkach korzystania z G2A Pay znajduje się paragraf 20. Z jego treści wynika, że G2A zastrzegło sobie prawo do pobierania opłat w przypadku braku aktywności użytkownika.

Jeżeli użytkownik nie loguje się przez witrynę na konto przez 180 dni, spółka jest uprawniona do obciążenia użytkownika opłatą za nieaktywność portfelu G2A w wysokości 1 EUR za każdy miesiąc lub mniej, jeśli w portfelu G2A Użytkownika nie ma wystarczających środków na obciążenie całej opłaty za bezczynność.

Spółka ma również prawo do wypowiedzenia korzystania z G2A Wallet, jeżeli nie ma w nim wystarczających funduszy, które pozwalają na obciążenie opłatą za bezczynność. Opłata za bezczynność nie podlega zwrotowi. Użytkownik zostanie poinformowany o likwidacji konta. 

Firma nie pozostawiła sprawy bez wyjaśnienia i w komentarzu pod postem potwierdziła treść maila i opublikowała wyjaśnienie takich praktyk.

Utrzymanie kont kosztuje. Obejmuje to konserwację serwerów, infrastrukturę IT itp. Czasami wszystko to, co zostało zrobione tyczy się kont, których działalności nie odnotowaliśmy od lat i mają tylko kilka centów na swoim portfelu G2A. Chcemy wiedzieć, które konta są nadal w użyciu i utrzymywać ich aktywność. Chcemy wyłapywać nieaktywne, zanim będą zamrożone przez lata. Nie potrzebujemy, aby ci użytkownicy kupowali cokolwiek, wystarczy, że zalogują się co najmniej raz na 6 miesięcy, abyśmy wiedzieli, że wciąż są z nami.

Źródło: https://www.gamasutra.com/view/news/333477/G2As_payment_service_is_charging_users_for_inactivity.php

Tagi: afera dystrybucja cyfrowa g2a g2a.com

Nie przegap