Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2018 11:54
Super Smash Bros. Ultimate z genialnymi wynikami w USA. Nintendo Switch pobił rezultat PlayStation 4 i Xbox One
986V

Super Smash Bros. Ultimate ze świetnym wynikiem w USA. Nintendo Switch pobił rezultat PlayStation 4 i Xbox One

Nintendo może świętować. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych dosłownie rzucili się na Super Smash Bros. Ultimate i w rezultacie firma może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami osiągniętymi przez Nintendo Switcha.

7 grudnia odbyła się premiera Super Smash Bros. Ultimate. Bardzo długo czekaliśmy na produkcję z tej serii na hybrydowej platformie Nintendo, ale Japończycy przygotowali fantastyczną grę, która docenili Amerykanie.

Super Smash Bros. Ultimate – recenzja gry. Więcej, mocniej, efektowniej

Super Smash Bros. Ultimate odnotował ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy w przeciągu 11 dni od premiery w samych Stanach Zjednoczonych. Produkcja jest „najszybciej sprzedającą się grą w historii Nintendo Switcha” oraz „najszybciej sprzedającą się grą z serii Super Smash Bros.”.

To między innymi ta produkcja pozwoliła osiągnąć Nintendo olbrzymi sukces w Ameryce – mieszkańcy USA nabyli już ponad 8,7 mln sztuk egzemplarzy urządzenia i według danych NPD Nintendo Switch jest najszybciej sprzedającą się konsolą tej generacji w przeciągu pierwszych 21 miesięcy życia.

Amerykański oddział Nintendo pochwalił się kolejnymi rezultatami – sprzęt Japończyków w 2018 rok pozwolił wygenerować najlepsze wyniki korporacji w Stanach Zjednoczonych od 2011 roku. Ponadto, osiągi z Nintendo eShopu wzrosły o 105% względem 2017 roku.

Korporacja ujawnia również sprzedaż innych gier w USA:

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild – ponad 4 mln
  • Mario Kart 8 Deluxe – ponad 5 mln
  • Super Mario Odyssey – ponad 4,7 mln
  • Pokémon: Let’s Go, Pikachu/Eevee! - łącznie 2 mln
  • Super Mario Party – 1,4 mln

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bandai Namco Nintendo Super Smash Bros. Ultimate wyniki wyniki sprzedaży