Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2018 07:00
Xbox Cloud ma korzystać z AMD Picasso. Microsoft stawia na dobrą cenę
3224V

Xbox Cloud ma korzystać z AMD Picasso. Microsoft stawia na dobrą cenę

W przyszłym roku mamy poznać konsole z serii Xbox Scarlett. Microsoft pracuje nad potężną, nową generacją, ale jednocześnie powstaje maszyna do streamingu, która według najnowszych plotek korzysta z mocy nowej propozycji AMD.

Na początku grudnia Brad Sams wspomniał o kolejnych informacjach dotyczących nowej generacji Microsoftu – Amerykanie postawili podobno na nowoczesną technologię AMD, która pojawi się w nowym Xboksie.

Xbox Scarlett ma zostać oparty o technologię AMD. Celem 4K i 60 fps w każdym tytule

Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że Microsoft ma pracować również nad drugim urządzeniem. Maszyna do streamingu nie będzie dzielić podzespołów z oczekiwanym przez wielu sprzętem, ponieważ firma w tym wypadku chce skupić się na trzech elementach: odpowiedniej wydajności, stosownym zużyciu energii i dobrej cenie.

To właśnie z tego powodu w wypadku Xbox Cloud (nie jest to oficjalna nazwa) firma zdecydowała się na AMD Picasso –  układ nie został stworzony na architekturze Zen 2 (jak nowa generacja), a skorzysta z ulepszonej wersji Raven Ridge i architektury Zen+. Propozycja ma trafić do przyszłorocznych laptopów, małych komputerów i według najnowszych informacji – do nadciągającego urządzenia Microsoftu.

AMD Picasso nie zapewni olbrzymiej wydajności, jednak pozwoli na wykonanie podstawowych obliczeń, które umożliwią zmniejszenie opóźnienia. Jednocześnie konsola ma korzystać z rozwiniętej sztucznej inteligencji – urządzenie oraz serwery nauczą się przewidywać ruchy graczy i jeszcze bardziej zminimalizują lag.

Xbox Cloud ma trafić na rynek w dobrej cenie, więc Microsoft musi w tym wypadku wybrać takie podzespoły, które zagwarantują wykonanie podstawowych obliczeń, a jednocześnie nie zmuszą graczy do większego wydatku.

Warto podkreślić, że Ryzen 5 3500U, Ryzen 3 3300U oraz Ryzen 3 3200U już znalazły się u partnerów AMD i szczegóły modeli pojawiły się w bazie Geekbench. Dla przykładu najmocniejszy układ posiada cztery rdzenie CPU i obsługuje osiem wątków. Ryzen 5 3500U został dodatkowo wyposażony w GPU Radeon Vega Mobile.

Źródło: https://wccftech.com/cloud-focused-streaming-xbox-amd-picasso/

Tagi: xbox anaconda xbox cloud Xbox Scarlett

Nie przegap