Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2018 15:03
Xbox Scarlett ma zostać oparty o technologię AMD. Celem 4K i 60 fps w każdym tytule
4101V

Xbox Scarlett ma zostać oparty o technologię AMD. Celem 4K i 60 fps w każdym tytule

Wiele na to wskazuje, że Microsoft już w przyszłym roku przedstawi kolejne szczegóły dotyczące następcy Xboksa One. Zdaniem najnowszych przecieków, firma zdecydowała się oprzeć na technologii AMD i na rynku pojawią się jednocześnie dwie konsole.

Phil Spencer już na E3 2018 zapowiedział prace nad nowymi urządzeniami z rodziny Xboksa. Pierwsza prezentacja powinna odbyć się w Los Angeles, ale systematycznie pojawiają się konkretne przecieki, które pozwalają szykować się na dwa sprzęty.

Spencer: Xbox Game Pass pojawi się na każdym urządzeniu

Najnowszymi informacjami podzielił się Brad Sams – mężczyzna już wielokrotnie pokazywał, że posiada wyjątkowe dojścia do ekipy Microsoftu. Dziennikarz zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy i wspomniał o premierze Xbox Scarlett.

Nowa konsola Microsoftu ma zadebiutować w 2020 roku i będzie oparta na technologii AMD (AMD Zen 2 + nowa generacja GPU od AMD). Celem korporacji jest osiągnięcie rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę w każdym tytule.

Xbox Scarlett ma zadebiutować w dwóch wersjach – tańszej (skupionej na chmurze) oraz normalnej (standardowa konsola), jednak w obu wypadkach streaming odegra znaczącą rolę. Firma chce rozszerzyć cyfrową dystrybucję, wprowadzić wiele zmian w Windows Store oraz Xbox App, by jeszcze bardziej scalić wszystkie usługi.

Microsoft podobno nie zapomina również o Wstecznej Kompatybilności – nowa generacja otrzyma pełne wsparcie propozycji, więc bardzo możliwe, że od początku otrzymamy dostęp do wielu tytułów.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-scarlett-4k-60fps/

Tagi: Microsoft xbox one xbox scarlett