Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.12.2018 18:36
W PlayStation Store wreszcie można zmienić region. Jest tylko jedno 'ale'
16105V

W PlayStation Store wreszcie można zmienić region. Jest tylko jedno 'ale'

Sony po wielu latach wreszcie zaczyna coś robić z PSN. Tym razem bez zapowiedzi, umożliwiono zmianę regionu konta w przypadku PS Store.

Sony ma wyjątkowo dziwną taktykę wprowadzania nowości w PlayStation Network i PS Store. Użytkownicy od lat narzekają na pewne braki i nieprzyjemności i gdy Sony sobie z nimi poradzi to... nikomu nic nie mówią.

Świąteczna wyprzedaż na PlayStation Store - runda 3

Niektórzy od dawna narzekali, że po założeniu konta na PSN nie istnieje wygodny sposób by korzystać z innych regionów. Dlatego też, niektórzy korzystali nawet z kilkunastu kont PSN, zależnie gdzie aktualnie było warto robić zakupy.

Sony w ramach przebudowy PSN, po cichu wprowadziło opcję zmiany regionu PS Store. Wystarczy, że odpalimy sklep na konsoli i z menu po lewej wybierzemy opcję Region sklepu.

W tym wypadku jest tylko jedno obostrzenie - na razie zmiana działa wyłącznie w obrębie krajów Unii Europejskiej. Ale to i tak przydatne, jeśli zakładaliście konto na przykład na Polskę, po czym wyjechaliście z kraju lub odwrotnie - założyliście konto na innym PSN, a teraz wróciliście do Polski i chcielibyście kupować gry w polskim PS Store.

[Aktualizacja 16.12]

Mimo że opcja została dodana, to okazuje się, że ... jeszcze nie działa jak powinna. Musimy poczekać aż Sony coś z tym faktem zrobi.

Tagi: playstation 4 playstation store Sony