Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.12.2018 14:00
Daymare: 1998 zostanie wydany przez twórców Hatred. Polacy opiekują się obiecującym horrorem
809V

Daymare: 1998 zostanie wydany przez twórców Hatred. Polacy opiekują się obiecującym horrorem

Destructive Creations mają wielkie plany. Gliwiczanie pomogą Invader Studios w doprowadzeniu na rynek Daymare: 1998. Tytuł w swoim czasie nosił nazwę Resident Evil 2 Reborn.

O Daymare: 1998 pisałem pierwszy raz na portalu pod koniec 2016 roku. Jest to trzecioosobowy survival horror, który powstał na zgliszczach Resident Evil 2 Reborn – deweloperzy chcieli stworzyć remake uznanej pozycji Capcomu, ale Japończycy zaczęli rozwijać własną produkcję, więc zablokowali prace nad grą. Twórcy na szczęście nie zrezygnowali z koncepcji, a po prostu postanowili ją rozbudować i zmienić wydarzenia.

Ancestors Legacy z bezpłatną kampanią o Zakonie Krzyżackim. Twórcy ponownie rozwijają grę

Tytułem zainteresowało się Destructive Creations, które postanowiło pomóc Invader Studios. Deweloperzy z Gliwic wrzucą pozycję na rynek, ale również zaangażują swoich pracowników, by mieć pewność, że Daymare: 1998 będzie gotowe na drugi kwartał 2019 roku.

W kolejnych miesiącach otrzymamy konkretne spojrzenie na produkcję – już pierwsze materiały z Daymare: 1998 wyglądały dobrze, więc możemy szykować się na kawał staroszkolnego horroru, który pod wieloma względami może zainteresować fanów marki Resident Evil.

Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że w swoim czasie nad Daymare: 1998 pracował Satoshi Nakai – były projektant Capcomu, który stworzył między innymi przeciwników z Resident Evil: Code Veronica i Resident Evil 0.

Aktualnie otrzymaliśmy krótkie zajawki potwierdzające współpracę.

Źródło: Facebook

Tagi: Daymare: 1998 Destructive Creations Invader Studios