Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2018 20:35
Red Dead Redemption 2 na Nintendo Switch?
3450V

Red Dead Redemption 2 na Nintendo Switch? Prezes Nintendo tłumaczy brak gry na konsoli

Najnowsza produkcja Rockstar jest aktualnie dostępna wyłącznie na dwóch platformach. Sytuację postanowił skomentować prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, który w prostych słowach tłumaczy brak Red Dead Redemption 2 na Nintendo Switch.

Według wielu plotek Red Dead Redemption 2 w przyszłym roku trafi na komputery osobiste. Aktualnie Rockstar nie potwierdza tej plotki, jednak już kilka sklepów informowało o nowej wersji.

Red Dead Online. Za sprawą błędu gracze odkryli niezapowiedziane tryby

Gra nie zadebiutowała na Nintendo Switch i pewnie już nigdy nie otrzymamy możliwości poznania tej historii na konsoli Big N. Według Nintendo w tym wypadku nie jest problemem skala projektu... A po prostu czas rozwoju.

„Chcielibyśmy Red Dead Redemption 2 na Nintendo Switch. Ale znowu – i to jest moment, w którym musisz zrozumieć proces powstawania gier – Red Dead jest tworzone od lat, a dokładnie od czasu, który poprzedzał naszą jakąkolwiek komunikację dotyczącą Nintendo Switch.”

Powyższe słowa wypowiedział Reggie Fils-Aime – szef amerykańskiego Nintendo – który podkreślił, że wszystkie duże tytuły AAA od deweloperów third-party debiutujące w ostatnim czasie są przygotowywane od wielu lat... Na długo przed rozpoczęciem dyskusji dotyczącej Nintendo Switcha.

Trudno powiedzieć, czy możemy w tej sytuacji liczyć na kolejne gry Rockstar na Nintendo Switch, jednak biorąc pod uwagę czas powstawania tytułów, studio wyda następna pozycję już w momencie, gdy na rynku będzie dostępna kolejna platforma Big N.

Źródło: https://gamingbolt.com/nintendo-president-explains-why-red-dead-redemption-2-isnt-on-switch-would-love-for-it-to-come-over

Tagi: nintendo switch Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two

Nie przegap