Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2018 19:53
Project Cars 3 powstaje. Pierwsze wyścigi na  PlayStation 5 i Xbox Scarlett?
2559V

Project Cars 3 powstaje. Pierwsze wyścigi na PlayStation 5 i Xbox Scarlett?

Slightly Mad Studios oficjalnie potwierdziło prace nad nowymi wyścigami. Gracze mogą szykować się na wymagającą jazdę bez trzymanki, jednak nie możemy liczyć na szybką premierę. Wiele na to wskazuje, że tytuł przyjedzie na PlayStation 5 i Xbox Scarlett.

Slightly Mad Studios to ekipa doświadczonych deweloperów, którzy w 2015 roku zaoferowali graczom Project CARS. Gra została doceniona za realistyczne podejście do pokonywania kolejnych zakrętów, a w 2017 roku zagraliśmy w Project CARS 2. Oba tytuły zostały ciepło przyjęte przez dziennikarzy – średnia ocen 82-84%.

Lidl z ofertą dla graczy. Tytuły na PlayStation 4 i Xbox One

Twórcy potwierdzili prace nad następnym tytułem, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy wielkiej zapowiedzi, materiałów oraz konkretnych planów dotyczących premiery. Ian Bell – dyrektor generalny serii – opublikował krótką wiadomość na forum GTPlanet:

„Słyszycie to jako pierwsi. Powstaje nowe Project Cars, wszystko zostało zatwierdzone. Nie mogę nic powiedzieć i nie czekajcie na konkretne daty. Chcemy Was wszystkich zaskoczyć, ale to jednak trochę potrwa.”

Możemy oczywiście oczekiwać, że prace nad Project CARS 3 trwają już od pewnego czasu, jednak jeśli autorzy wciąż nie ujawnili szczegółów, to wiele na to wskazuje, że szykują się już na kolejną generację. Jak wiadomo w 2020 roku ma odbyć się premiera nowych sprzętów, więc Slightly Mad Studios może na start zaoferować konkretne wyścigi.

Twórcy mogą oczywiście zdecydować się na szybką zapowiedź i premierę na samą końcówkę generacji, jednak trudno nie odnieść wrażenia, że Brytyjczycy mogą sporo zyskać wrzucając swoją grę na start next-genów.

Pierwsze szczegóły dotyczące pozycji mogą pojawić się już w przyszłym roku. Aktualnie Slightly Mad Studios nie potwierdziło wydawcy Project CARS 3, jednak w przypadku poprzednich wyścigów autorzy współpracowali z Bandai Namco.

Tagi: Bandai Namco project cars project cars 2 Project CARS 3 Slightly Mad Studios

Nie przegap