Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2018 19:07
Stanisław Szukalski na Netflix. Platforma opowie o twórczości Polaka
1206V

Stanisław Szukalski na Netflix. Platforma opowie o twórczości Polaka

Netflix właśnie zapowiedział nowy dokument. Widzowie z całego świata poznają historię Stanisława Szukalskiego, wybitnego rzeźbiarza, malarza, rysownika, teoretyka i przywódcy Szczepu Rogate Serce.

Netflix oferuje kapitalne seriale, niezłe filmy, a jednocześnie widzowie mogą zapoznać się z intrygującymi dokumentami. Kolejna produkcja przedstawi historię Stanisława Szukalskiego — ekscentrycznego polskiego rzeźbiarza i samozwańczego geniusza.

Triple Frontier. Ben Affleck w najnowszej produkcji Netflix

Platforma potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć przygotowując najróżniejsze projekty, ale raczej mało kto mógł spodziewać się dokumentu o życiu Stanisława Szukalskiego. Twórca przez wiele lat tworzył w Stanach Zjednoczonych, ale nie mógł rozwinąć skrzydeł przez II wojnę światową.

Netflix przedstawia jego opowieść następującymi słowami:

Producent Leonardo DiCaprio przedstawia oryginalny film dokumentalny Netflix opowiadający historię Stanisława Szukalskiego — ekscentrycznego polskiego rzeźbiarza i samozwańczego geniusza. Szukalski mógł zostać legendą, jednak przeszkodziła mu w tym II wojna światowa, a jego dzieła zostały ponownie odkryte dopiero pod koniec jego życia. To artysta prawdziwie wybitny — a zatem dlaczego tak niewiele o nim wiemy?

"Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego" trafi na Netflix już 21 grudnia i może to być bardzo ciekawa produkcja dla widzów, którzy szukają na platformach streamingowych czegoś więcej od kolejnych seriali oraz filmów.

Tagi: dokument Netflix stanisław szukalski