Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2018 02:03
Ashen zadebiutował na Xbox One. Gra dostępna w Xbox Game Pass
745V

Ashen zadebiutował na Xbox One. Gra dostępna w Xbox Game Pass

Twórcy ze studia Aurora44 nie zawiedli. Zespół obiecywał opublikowanie Ashen do końca roku i od dzisiaj produkcja jest dostępna dla pierwszych graczy. Tytuł jednocześnie wylądował w programie Xbox Game Pass.

Jeszcze przed rozpoczęciem The Game Awards otrzymaliśmy ostateczne informacje o Ashen. Produkcja jest już dostępna na Xboksie One i subskrybenci Xbox Game Pass mogą pobrać tytuł w ramach abonamentu. Jeśli nie zamierzacie inwestować w usługę Microsoftu, to możecie kupić grę za 184,99 zł.

CS:GO dostępny za darmo! Battle Royale nazywa się Danger Zone

Ashen wrzuca graczy do otwartego świata i pozwala na bieganie po świecie ze znajomym. Zainteresowani mają okazję odwiedzić najróżniejsze tereny w poszukiwaniu jednego – miejsca, które będą mogli nazwać domem.

Deweloperzy w przypadku Ashen stawiają na współprace – podczas przemierzania lokacji napotkamy na innych wędrowców, z którymi możemy, ale nie musimy współpracować, by wspólnymi siłami stawić czoła przeciwnikom. Autorzy tworząc ten element inspirowali się Journey.

W Ashen napotkamy na starcia, które powinny zadowolić fanów gier typu „Souls-like”:

„Rozgrywka w Ashen wierna jest grom typu “souls”, gdzie walka opiera się na umiejętnym operowaniu wytrzymałością, zaś gracze mają za zadanie eskplorację tyle niebezpiecznego, co satysfakcjonująco rozległego świata. Tkwi w tym jednak pewien haczyk – każda rozgrywka jest jedyna w swoim rodzaju. Nieważne, czy przedzierasz się przez ponure trzęsawiska, badasz zapomniany fiord czy łupisz starożytny pałac – to, gdzie jesteś w danym momencie, dramatycznie wpływa na dalszy ciąg twojej przygody. Ten świat jest wielki i brutalny, a ty jedynie w nim żyjesz.”

Czujecie się zaintrygowani? Zerknijcie na premierowy zwiastun, a jeśli posiadacie Xbox Game Pass, to pobierajcie produkcję.

Tagi: Ashen premiera trailer zwiastun

Nie przegap