Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2018 05:44
Dragon Age 4 zapowiedziane. BioWare nie zapomina o smokach
2946V

Dragon Age 4 zapowiedziane. BioWare nie zapomina o smokach

Bardzo długo czekaliśmy na ten dzień. BioWare właśnie potwierdziło prace nad nową odsłoną serii Dragon Age. Na produkcję musimy jeszcze zaczekać, ale sympatycy smoków mogą szykować się na zupełnie nową przygodę.

BioWare w głównej mierze skupia się teraz nad zupełnie nowym IP. Anthem zadebiutuje na początku przyszłego roku, ale możemy mieć pewność, że kolejnym krokiem doświadczonego studia będzie produkcja w świecie przepełnionym smokami.

The Game Awards. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach

O nowym Dragon Age wiemy od dawna. BioWare pracowało nad grą jeszcze podczas przygotowywania Mass Effect: Andromeda, jednak według przecieków, pierwotna koncepcja nie spełniła oczekiwań, więc zdecydowano się rozpocząć prace od początku. Dzisiaj w końcu możemy spojrzeć na nową odsłonę tej uznanej serii... 

The Dread Wolf Rises? Tak jak mogliśmy się spodziewać... Na dobry początek otrzymaliśmy wyłącznie krótką zajawkę, a na konkretną zapowiedź przyjdzie nam zaczekać pewnie dobry rok.

„Pracujemy nad nowym Dragon Age już od dłuższego czasu i cieszę się, że mogę wreszcie pokazać zajawkę tego projektu! Chociaż aktualnie nie będziemy dzielić się żadnymi szczegółami, mogę powiedzieć, że zbudowaliśmy nowy zespół z weteranami Dragon Age, ludźmi, z którymi pracowałem przy Dragon Age, Jade Empire i nawet niektórymi z czasów Baldur's Gate. Gdy ja skupiałem się na Anthem, reszta zespołu ciężko pracowała nad tym, by podnieść poziom narracji w BioWare na wyższy poziom.” - Mark Darrah, producent wykonawczy

Twórcy podkreślają, że stawiają na budowanie rozległych i żywych światów, ciekawych pojedynków i fantastycznych opowieści. Nowy Dragon Age będzie kontynuował bogatą tradycję BioWare i zapewni różnorodnych towarzyszy, romanse i epickie wybory.

Tagi: BioWare dragon age Dragon Age 4 Electronic Arts the game awards