SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.12.2018 08:00
PlayStation VR ze świetnym wynikiem. Gogle Sony miażdżą wysokobudżetową konkurencję
1823V

PlayStation VR ze świetnym wynikiem. Gogle Sony miażdżą wysokobudżetową konkurencję

Nie bez powodu pojawiają się plotki o przygotowaniu PlayStation VR 2. Pierwsze gogle VR od Japończyków radzą sobie świetnie względem konkurencji i Sony pewnie nie będzie chciało oddać prowadzenia w wysokobudżetowych urządzeniach.

Sony nie śpieszyło się z premierą PlayStation VR, a jednocześnie firma zdecydowała się na tańszy model względem wysokobudżetowego HTC Vive oraz Oculus Rift. Gracze mogli nabyć urządzenie w bardzo dobrej cenie i Japończycy dość prędko stali się liderami na rynku.

PlayStation VR. Największe zalety i wady wirtualnej rzeczywistości od Sony

Sytuacja nie zmieniła się w 2018 roku. Według najnowszych danych, Sony sprzedało w przeciągu ostatnich 11 miesięcy dokładnie 1,3 mln egzemplarzy PlayStation VR – dla porównania HTC Vive (w dwóch wersjach) oraz Oculus Rift nie zdołały wspólnymi siłami osiągnąć nawet 0,5 mln.

Nadal oczywiście dobrze radzą sobie Samsung Gear VR oraz Oculus GO, ale w tym wypadku nie możemy liczyć na rozgrywkę w duże tytuły pokroju The Elder Scrolls V: Skyrim, Doom VFR, Robinson: The Journey, czy też Astro Bot: Rescue Mission. Obie platformy posiadają sporo ciekawych tytułów, jednak nie możemy ich porównywać do przykładowo Resident Evil 7 VR.

Jak widać Sony zastosowało świetną taktykę (gorsze parametry, ale lepsza cena), więc możemy mieć nadzieję, że faktycznie ostatnie plotki zostaną potwierdzone i PlayStation VR 2 powstanie.

Poniżej sprawdźcie wyniki SuperData:

Źródło: Twitter

Tagi: playstation vr sony tweet wyniki