Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.12.2018 16:28
Epic Games Store nowym konkurentem Steama
1763V

Epic Games Store nowym konkurentem Steama

Epic Games Store to ruch, którym firma postanowiła wszystkich zaskoczyć, rzucając wyzwanie Steamowi. Dzięki sukcesowi Fortnite'a, Epic ma zasoby by walczyć z gigantem. Czym skusi deweloperów?

Dzięki sukcesowi Fortnite'a i silnika Unreal Engine 4, Epic Games postanowiło na poważnie zagrozić monopolowi Steama na rynku PC, odpalając swój sklep. Czym powalczy Epic?

Raper pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite

Procentem pobieranych opłat. Na Steamie, deweloper musi oddać Valve aż 30% zarobionych pieniędzy, co jest kwotą identyczną jak w PS Store, eShopie i sklepie Microsoftu. Tutaj Epic Games widzi swoją szansę i będzie pobierać jedynie 12% prowizji, zostawiając deweloperom i wydawcom 88% zarobionej gotówki.

Sklep będzie dostępny przez stronę internetową oraz aplikację. Epic przygotowuje także narzędzia, pozwalające deweloperom być w kontakcie z graczami. Osoby, które kupią grę od danego dewelopera/wydawcy, z automatu będą subskrybować ich strumień wiadomości.

Powstanie też specjalny program współpracy z twórcami zawartości internetowej, dzięki której, takowa osoba będzie mogła zarabiać odpowiedni procent od każdej sprzedanej kopi z danego reflinka. Epic przez pierwsze 24 miesiące pokryje 5% całej kwoty ze swoich pieniędzy.

Coś jeszcze? Epic nie wpuści wszystkich, podobnie jak GOG, dopuszczane do sprzedaży gry będą ręcznie dobierane, tak, by zachować wysoką jakość produkcji oferowanych w sklepie.

Źródło: https://www.unrealengine.com/en-US/blog/announcing-the-epic-games-store

Tagi: Epic games Epic Games Store

Nie przegap