Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2018 11:53
Niewinny człowiek na Netflix. Historia dwóch morderstw, czterech wyroków i miasta pełnego tajemnic
918V

Niewinny człowiek na Netflix. Historia dwóch morderstw, czterech wyroków i miasta pełnego tajemnic

Netflix szykuje na grudzień sporą ciekawostkę. Firma przedstawiła zwiastun serialu „Niewinny człowiek” i jest to historia, która może zaciekawić wielu widzów. Produkcja została oparta na faktach.

W 2006 roku John Grisham napisał powieść zatytułowaną „Niewinny” („The Innocent Man”). Jest to prawdziwa historia Ronalda Keitha Williamsona, pierwszego zawodnika ze stanu Oklahoma wybranego do Major League Baseball. Mężczyzna nie miał szczęścia, bo choć opuścił rodzinne miasteczko i spełniał swoje marzenia, to jednak miał problemy z kontuzjami oraz używkami i po sześciu latach wrócił do rodziny. W 1982 roku w jego mieście zgwałcono i zamordowano kobietę, a prokurator bazując na wątpliwych dowodach i zeznaniach niewiarygodnych świadków, postanowił oskarżyć Williamsona i jego przyjaciela Dennisa Fritza. Sąd skazał pierwszego na karę śmierci, a drugiego na dożywocie.

Black Mirror 5 powróci jeszcze w grudniu! Wyciekła data premiery

To właśnie tę historię przedstawi „Niewinny człowiek” od Netflix. Twórcy serialu oparli historię na faktach bestsellera Johna Grishama i pozwolą szerokiej publiczności poznać dokładne szczegóły całej sprawy.

Serial na podstawie opartego na faktach bestsellera Johna Grishama pod tym samym tytułem to opowieść o ponownym śledztwie w sprawie morderstw z lat 80. XX wieku, które wstrząsnęły miasteczkiem Ada w Oklahomie. Kiedy po latach na jaw wychodzą nowe dowody, wielu zaczyna zadawać sobie pytanie, czy w stan oskarżenia postawiono właściwe osoby. A może zabójca nadal jest na wolności?

Premiera produkcji odbędzie się 14 grudnia. Jest to produkcja Netflixa, więc zobaczymy ją wyłącznie na tej platformie.

Źródło: YouTube.com

Tagi: netflix niewinny człowiek serial trailer zwiastun

Nie przegap