Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2018 11:04
Battlefield 5 nie otrzyma dzisiaj oczekiwanej aktualizacji. DICE napotkało problemy
1775V

Battlefield 5 nie otrzyma dzisiaj oczekiwanej aktualizacji. DICE napotkało problemy

DICE potwierdziło problemy z aktualizacją „Rozdział 1”. Studio stara się uporać z niedogodnościami, jednak nowa zawartość trafi do Battlefield V z opóźnieniem.

Wczoraj miałem okazję wspominać na portalu o nowej aktualizacji do Battlefield V. Twórcy przygotowali między innymi nową mapę, jednak dosłownie na ostatniej prostej odkryto błąd, który mógłby wpłynąć na rozgrywkę. W rezultacie zdecydowano się opóźnić premierę dodatku.

Battlefield 5 działa znacznie lepiej. Najnowsza aktualizacja wprowadza 50% lepszą wydajność ray-tracingu

„Zespół odkrył problem z aktualizacją Battlefield V Rozdział 1: Wstęp. Postanowiliśmy ją wstrzymać by nie tworzyć problemów w grze. Nie przewidujemy dużego opóźnienia, a z informacjami wrócimy do Was tak szybko jak to będzie możliwe.”

Nie otrzymaliśmy szczegółów, jednak możemy mieć nadzieję, że pliki trafią na serwery jeszcze w tym tygodniu. Studio na szczęście wyłapało problem przed opublikowaniem aktualizacji – w innej sytuacji gracze mogliby natrafić na błędy uniemożliwiające standardową rozgrywkę.

Dla przypomnienia pliki dodatku „Rozdział 1” zawierają:

  • Nowa Opowieść Wojenna: Ostatni Tygrys - Najnowsza opowieść wojenna sadza gracza w fotelu dowódcy jednego z najbardziej przerażających czołgów II wojny światowej, Tygrysa I. Jako niemiecki dowódca prowadzący swój oddział, doświadczysz inwazji Dwunastej Grupy Armii USA przez niemiecką granicę. Podobnie jak w pozostałych Historiach Wojennych w grze, pokazujemy nieznaną i nieoczekiwaną stronę wojny. 
  • Nowa mapa: Panzerstorm - Ta zupełnie nowa mapa stanie się areną bitew pancernych, w której gracze będą toczyć walki na wzniesieniach, rowach i nasypach z użyciem dużej ilości pojazdów. Mapa rozgrywa się w momencie natarcia niemieckiej zmechanizowanej kompanii na terytorium Belgii.
  • Poligon treningowy - W aktualizacji wprowadzamy również długo oczekiwany poligon treningowy, w którym gracze będą mogli testować przeróżne bronie i pojazdy. Teraz każdy będzie mógł swobodnie uczyć się schematów odrzutu ulubionej broni lub ćwiczyć bombardowania w wybranym samolocie.
  • Pozostałe ulepszenia - Aktualizacja wprowadza również nowe modyfikacje pojazdów oraz możliwość dostosowania ich wyglądu, a także wiele aktualizacji i poprawek uwzględniających komentarze otrzymane od społeczności graczy.

DICE współpracowało również z firmą NVIDIA i w rezultacie poprawiono płynność gry na komputerach PC z kartami GeForce RTX.

Źródło: Twitter

Tagi: Battlefield V dice Electronic Arts