Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.11.2018 08:59
Strażnicy Galaktyki mogą otrzymać serial w Disney+
397V

Strażnicy Galaktyki mogą otrzymać serial w Disney+

Marvel Cinematic Universe może zostać rozszerzony o kolejny serial. Według najnowszych plotek Disney rozważa przygotowanie odcinkowej opowieści Rocketa oraz Groota. Przygoda miałaby zachęcać do platformy korporacji.

Disney+ wystartuje w drugiej połowie 2019 roku. Platforma giganta ma oferować wiele wysokobudżetowych produkcji i korporacja chętnie inwestuje pieniądze w nowe projekty. Już wcześniej potwierdzono przygotowanie odcinkowej opowieści Lokiego, Zimowego Żołnierza i Falcona.

Loki z własnym serialem w Marvel Cinematic Universe

To dopiero początek planów, ponieważ Disney chce mieć pewność, że stworzone historie trafią w gust oddanych fanów Marvela i skłonią ich do wydania pieniędzy na nową platformę. W rezultacie mają teraz trwać rozmowy na temat przygotowania serialu rozszerzającego uniwersum Strażników Galaktyki.

Spin-off miałby skupić się wyłącznie na dwóch bohaterach, jednak wybór jest w tym wypadku nieprzypadkowy. Rocket i Groot mają otrzymać własny serial – z jednej strony trudno się dziwić, bo akurat ta dwójka została w świetny sposób przedstawiona w dwóch filmach, ale warto zwrócić uwagę na koszt takiej produkcji.

Serial Rocketa i Groota byłby zdecydowanie droższy od projektów prezentujących losy innych superbohaterów, ponieważ w tym wypadku autorzy musieliby wykorzystywać więcej efektów specjalnych. Disney już wcześniej potwierdził, że zamierza przeznaczać wielkie budżety na produkcje dla Disney+, więc raczej pieniądze nie powinny być problemem.

Nie jest to oczywiście potwierdzona wiadomość, jednak ostatnie przecieki dotyczące serialu Lokiego pokazują, że informatorzy w przypadku nowych projektów Disney+ mają dobrych informatorów. Warto podkreślić, że wciąż nie znamy losów Strażników Galaktyki Vol. 3, więc przygotowanie serialu Rocketa i Groota mogłoby uspokoić fanów, a Marvel otrzymałby niezbędny czas na przygotowanie odpowiedniej historii, która trafi na duży ekran.

Tagi: Groot guardian of the galaxy rocket strażnicy galaktyki

Nie przegap