Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2018 10:37
Nintendo planuje oferować DLC do wszystkich głównych IP
694V

Nintendo planuje oferować DLC do wszystkich głównych IP

Nintendo dopiero na aktualnej generacji odkrywa siłę dodatków, więc gracze mogą liczyć, że w przyszłości wszystkie najważniejsze produkcje korporacji otrzymają stosowne rozszerzenia. Firma chce w ten sposób zapewnić tytułom dodatkowe życie.

Nintendo już na poprzednich systemach oferowało płatne dodatki, jednak dopiero Nintendo Switch przekonał korporację, że warto rozbudowywać historię. Firma podjęła decyzje, która nie powinna specjalnie nikogo dziwić.

YouTube już dostępny na Switch

Japończycy już w między innymi The Legend of Zelda: Breath of the Wild pokazali, że potrafią tworzyć ciekawe rozszerzenia. Kolejnym tytułem, który otrzyma stosowne dodatki będzie Super Smash Bros. Ultimate i możemy mieć pewność, że ten trend zostanie utrzymany.

Shuntaro Furukawa na spotkaniu z inwestorami odpowiedział na kilka pytań i poruszył temat dodatków. Prezes Nintendo wyjaśnił, że firma chce rozbudowywać historię przez rozszerzenia, ale kluczem w tym wypadku jest znalezienie odpowiednich elementów, które można rozbudować i sprawić, by klienci byli zainteresowani DLC.

Nintendo jednocześnie dostrzega możliwość utrzymania ceny – firma chce przez rozszerzenia sprawiać, że wartość tytułów będzie stale wysoka i nie pojawi się potrzeba obniżania ceny. W sumie można odnieść wrażenie, że korporacja nie podaje niczego odkrywczego, ale warto wiedzieć, że główne IP firmy będą w przyszłości dobudowywane przez dodatki.

Szef Nintendo podkreślił również, że Nintendo Switch Online zanotowało dobry start, ale to dopiero początek usługi. Big N przez NSO chce zapewnić „więcej gier, więcej funkcji, więcej zabawy dla Nintendo Switch” i aktualnie zespół koncentruje się na zwiększeniu atrakcyjności usługi.

Źródło: https://wccftech.com/nintendo-add-on-content-flagship-titles/

Tagi: dlc dodatek dodatki Nintendo Nintendo Switch