SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.11.2018 08:34
Call of Duty króluje w rankingu najlepiej sprzedających się gier w USA. Uniwersum Activision nie ma sobie równych
1030V

Call of Duty króluje w rankingu najlepiej sprzedających się gier w USA

Jeśli zastanawialiście się „skąd biorą się fantastyczne wyniki Call of Duty?”, to warto spojrzeć na najnowszy ranking sprzedaży opublikowany przez przedstawiciela NPD. Firma publikuje dane z lat 1995-2017 i w rankingu dominują w zasadzie trzy marki.

Activision zatrudnia trzy duże studia kreujące nowe przygody z serii Call of Duty, a jednocześnie firma dysponuje przynajmniej dwoma zespołami, które pomagają deweloperom w sytuacjach stresowych. W rezultacie systematycznie na rynku pojawiają się nowe gry, które podbijają rankingi sprzedaży.

Red Dead Redemption 2 z fantastycznym wynikiem. Take-Two chwali się sprzedanymi pudełkami

Mat Piscatella opublikował zestawienie „najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych w latach 1995-2017”. NPD dysponuje wynikami fizycznych oraz cyfrowych (członkowie DLP) i przedstawia konkretne informacje dotyczące sprzedaży (bez DLC / MTX).

Wniosek jest jeden – Call of Duty króluje niemal nieprzerwanie od 2009 roku... Jedyny „wypadek” przy pracy to oczywiście premiera Grand Theft Auto V, które w 2013 roku nie miało sobie równych. Niezależnie od ocen, wyciętych fragmentów, nowych trybów – seria Activision cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem.

W rankingu powtarzają się trzy marki: Call of Duty, Grand Theft Auto oraz Madden NFL. Co ciekawe, w latach 1996-2000 bardzo dobrze na amerykańskim rynku radziły sobie ekskluzywne gry na konsole Nintendo. W sumie są to jedyne tytuły na wyłączność przedstawione w rankingu.

Poniżej możecie zapoznać się z wynikami:

Wyniki sprzedaży USA

A tutaj Mat opublikował informacje dotyczące sprzedaży - „Y” = tak, mamy dane, „N” = nie posiadamy informacji.

Wyniki sprzedaży USA

Źródło: Twitter

Tagi: call of duty npd sprzedaż stany zjednoczone wyniki sprzedaży