Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2018 17:24
Denuvo. Najnowsza wersja zabezpieczeń DRM złamana
1658V

Denuvo. Najnowsza wersja zabezpieczeń DRM złamana

Kilka miesięcy temu były buńczuczne zapowiedzi a wyszło jak zwykłe. Denuvo musi jeszcze znacząco dopracować swoje zabezpieczenia.

We wrześniu okazało się, że zabezpieczenia Denuvo 4.9 poległy zadziwiająco szybko w starciu z osobami tworzącymi pecetowe cracki. Co ciekawe jednak pewne gry korzystające z tej wersji zabezpieczeń nie weszły do pirackiego obrotu (póki co przed zakusami piratów cały czas broni się m.in. FIFA 19, Monster Hunter World). Prawdopodobnie stało się tak, bo policja rozbiła w ostatnim czasie pewne grupy tworzące cracki do gier.

Tym razem serwis DSOgaming donosi, że złamano najnowszą wersję zabezpieczeń Denuvo, opatrzoną nieoficjalnie kodem 5.2. Dopiero co na rynku pojawił się pecetowy Football Manager 2019, a tytuł jest już niestety dostępny w formie pirackiej. Rozbicie nowej wersji Denuvo zajęło hakerom zaledwie 5 dni.

Inna nowa gra, która wykorzystuje Denuvo 5.2 to The Quiet Man. Zapewne z tej wersji DRM skorzysta też Hitman 2, Just Cause 4 i Battlefield 5. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki działaniom policji i samego Denuvo nie dojdzie jednak do stworzenia kolejnych cracków  dla tych wyczekiwanych produkcji.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/denuvo-5-2-anti-tamper-tech-used-in-newer-games-has-already-been-cracked/

Tagi: denuvo drm pc piractwo

Nie przegap