Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.11.2018 20:10
EA widzi przyszłość w chmurze. Firma sugeruje wsparcie technologii w PlayStation 5 i Xbox Scarlett
913V

EA widzi przyszłość w chmurze. Firma sugeruje wsparcie technologii w PlayStation 5 i Xbox Scarlett

Zbliżamy się do momentu, w którym wszystkie firmy będą otwarcie mówić o konsolach nowej generacji. Możemy mieć pewność, że szefowie największych korporacji już doskonale znają plany Sony, Microsoftu oraz Nintendo, więc właśnie z tego powodu niezwykle interesująco wygląda ostatnia wypowiedź dyrektora generalnego Electronic Arts dotycząca rozgrywki w chmurze.

Google, Microsoft, Ubisoft oraz Electronic Arts małymi krokami przygotowują graczy na nową jakość rozgrywki w chmurze. Firmy pracują nad własnymi technologiami, współpracują z kolejnymi i rozwijają wielkie infrastruktury, by każdy zainteresowany mógł cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem na każdym urządzeniu.

Project Atlas od Electronic Arts. Kolejna firma skupia się na chmurze

Jedną z takich firm jest Microsoft, który choć przedstawił Project xCloud, to jednocześnie pojawiają się plotki dotyczące przygotowania nawet dwóch konsol nowej generacji – jedna ma w pewien sposób zostać oparta właśnie o rozgrywkę w chmurze.

Wspominam o tych doniesieniach nie bez powodu, ponieważ w pewien sposób odniósł się do nich Andrew Wilson – CEO Electronic Arts na pewno zna dokładne plany między innymi Phila Spencera, ale aktualnie wspomniał o wyłącznie przeciekach:

„Jest kilka artykułów, plotek i trochę informacji o tym, czym mogą być nowe konsole i co mogą zaoferować. Nie sądzę, byśmy mogli o tym mówić już teraz, ale wiecie, że współpracujemy z Microsoftem, Sony i Nintendo od wielu, wielu lat i będziemy z nimi pracować przez kolejne lata... Nawet jeśli wspólnie zamierzamy przenieść całość lub część naszego doświadczenia do chmury.”

Wilson kontynuował wypowiedź, która prezentuje podobny wydźwięk do wcześniejszych słów między innymi prezesa Ubisoftu – Electronic Arts widzi przyszłość, w której można grać na dowolnym urządzeniu, a streaming/gry w chmurze pozwolą to wszystko przyspieszyć.

Na konkrety musimy oczywiście zaczekać pewnie do przyszłorocznego E3, jednak już teraz możecie mieć pewność, że streaming odegra ogromną rolę w przypadku nowego Xboksa i pewnie kolejnego PlayStation – Sony na pewno nie będzie jedyną firmą, która oprze się pokusie nowej technologii, a nie możemy zapomnieć, że Japończycy już teraz oferują PlayStation Now.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ea-boss-responds-to-ps5next-xbox-rumors-suggests-s/1100-6462895/

Tagi: chmura Electronic Arts playstation 5 streaming xbox scarlett