Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2018 21:30
Project Atlas od Electronic Arts. Kolejna firma skupia się na chmurze
579V

Project Atlas od Electronic Arts. Kolejna firma skupia się na chmurze

Google, Microsoft, a teraz Electronic Arts. Kolejne firmy wierzą w rozgrywkę opartą na chmurze i właśnie poznaliśmy konkretne szczegóły dotyczące Projectu Atlas. Jednak propozycja Elektroników nie jest bezpośrednio skierowana do klientów indywidualnych.

Electronic Arts oferuje graczom EA Access oraz w dwóch wersjach Origin Access, ale obie usługi nie opierają się bezpośrednio na rozgrywce w chmurze. Firma oczywiście dostrzega potencjał technologii, więc zaprezentowano Project Atlas.

Project xCloud zaoferuje jakość znaną z Xbox One, ale Microsoft nie zamierza zastąpić konsol

Project Atlas nie jest rozwiązaniem skierowanym do samych graczy. Korporacja postanowiła przygotować technologię, która pomoże deweloperom zintegrować swoje produkcje z chmurą – firma doskonale zdaje sobie sprawę, że przygotowanie nowych tytułów wymaga sporo czasu, a deweloperzy muszą dopasować swoją zawartość do najróżniejszych usług, jednak rozwiązanie Elektroników pozwoli na stworzenie dodatkowej zawartości (historii, postaci, koncepcji, samej gry), gdy pozostałe elementy będą odbywać się automatycznie.

Electronic Arts przygotowało w zasadzie platformę, która zapewni „spójność i płynność” w pracy, ponieważ twórcy nie będą zmuszeni do przerywania procesu twórczego na dopasowanie swojego silnika do nowoczesnych rozwiązań.

Firma stworzyła propozycje, która ma „przełamywać ograniczenia poszczególnych systemów”. Teraz nie będzie istotne, czy posiadamy komputer z 2000 roku ze starym procesorem i przestarzałą kartą graficzną, ponieważ Project Atlas wykorzysta moc chmury i zapewni moc połączonych serwerów – EA zaoferuje rozbudowaną sieć dedyków, które pozwolą na satysfakcjonującą rozgrywkę w każdy tytuł.

„Wszystko po to, by zapewnić hiper-realistyczną destrukcję otoczenia w nowych produkcjach HD, praktycznie nieodróżnialną względem tego, co widzimy w prawdziwym życiu.”

W sumie z bardzo podobnego rozwiązania będzie korzystał Microsoft, jednak firma od razu zapowiedziała integracje platformy z grami z Xboksa One oraz kolejnych konsol. Electronic Arts ma technologię i szuka teraz chętnych, którzy z niej skorzystają.

Źródło: https://medium.com/@Electronic_Arts/announcing-project-atlas-a-vision-for-a-cloud-native-gaming-future-d58ef77f74db

Tagi: chmura ea Electronic Arts Project Atlas

Nie przegap