Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.10.2018 13:44
Red Dead Redemption 2. Gra najlepiej wygląda na Xboksie One X
4119V

Red Dead Redemption 2. Gra najlepiej wygląda na Xboksie One X

Recenzje Red Dead Redemption 2 zalały Sieć. Gra Rockstar zbiera praktycznie same dziesiątki, co wskazuje, że jest na co czekać. Na jakiej platformie najlepiej jest jednak grać? Wychodzi na to, że Xboksie One X.

Jeszcze przed premierą, Rockstar Games obiecało nam, że wersja na Xboksa One X działać będzie w natywnym 4K. Niektórzy uważali to za ściemę. Tak jednak nie jest. Rockstar wycisnęło maksimum z konsoli Microsoftu.

Red Dead Redemption 2. Recenzje zwiastują najlepszą grę generacji? Zobaczcie gameplay i porównanie grafiki

Digital Foundry przetestowało wszystkie wersje gry - PS4, PS4 Pro, Xbox One i Xbox One X. Na najmocniejszej konsoli Microsoftu, Red Dead Redemption 2 działa w natywnym 4K, oferując najostrzejszy obraz ze wszystkich wersji. Dla porównania, wersja na PS4 Pro działa w 1920x2160 px i z tej rozdzielczości jest skalowana do 4K za pomocą checkerboard rendering.

A co z wersjami na zwykłe konsole? Te odstają, ale wyglądają dobrze (no, może poza zwykłym XOne). Rockstar wycisnął maksimum także z bazowych konsol. Na PS4, Red Dead Redemption 2 działa w 1080p, a na zwykłym XOne tylko w 864p, co w połączeniu z techniką wygładzania krawędzi powoduje, że obraz na Xboksie One jest wyjątkowo rozmazany.

Jeśli chodzi o płynność, to ta najlepsza jest oczywiście na Xboksie One X. PS4 Pro jednak zbytnio nie odstaje, czasami gra gubi klatki przy większych zadymach. Różnice są przy porównaniu PS4 i XOne. Tutaj konsola Sony znacząco wygrywa z Xboksem One.

Tagi: playstation 4 PlayStation 4 Pro Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two wideo xbox one xbox one x