Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2018 14:17
INEA z 10 Gb/s w Polsce. Oferta symetrycznego łącza
4613V

INEA z 10 Gb/s w Polsce. Oferta symetrycznego łącza

Na Poznań Game Arena odbyło się ważne wydarzenie. INEA potwierdziła uruchomienie symetrycznego łącza w Polsce oferującego 10 Gb/s. Wybrani gracze nie będą czekać na aktualizacje.

INEA zdecydowała się zapewnić Polakom „najszybsze łącze internetowe na świecie”. Usługa korzysta oczywiście ze światłowodów, jednak w tym wypadku specjalną technologię opracowała Nokia – firma dostarcza odpowiednią infrastrukturę, która pozwala osiągać wyjątkową prędkość, a jednocześnie gracze mogą mieć pewność niskich pingów.

Red Dead Redemption 2. DLC na PS4 z czasową wyłącznością, gra zajmie ponad 100 GB na dysku

Jak propozycja INEA działa? Spider-Mana pobierzemy w 21 sekund (47,38GB), Forzę Horizon 4 w 27 sekund (63,27GB), a Red Dead Redemption 2 w zaledwie 44 sekundy (102GB). Nie jest to oczywiście propozycja dla wszystkich, jednak warto zwrócić uwagę, że INEA zapewnia 10 Gb/s pobierania oraz wysyłania. W rezultacie Polska dołącza do kilku krajów (Szwajcaria, kilka miast w Stanach Zjednoczonych, Japonia, Korea Południowa, Singapur), które oferują tak świetną prędkość.

Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer INEA, zapowiedział usługę następującymi słowami: 

"INEA od zawsze stawia na innowacje. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a my nie chcemy ograniczać naszych klientów. Kilkukrotnie w naszej historii udowodniliśmy, że jesteśmy liderem technologicznym, dzisiaj przyszedł czas na kolejny krok. Warto podkreślić, że oferowane przez nas łącze symetryczne, pozwoli na swobodne działanie pracującym w domu informatykom, artystom, osobom zajmującym się obróbką video, czy nowymi technologiami takimi jak wirtualna, bądź rozszerzona rzeczywistość. Od dzisiaj praca zdalna, nie będzie dla nich problemem. Nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo w tej kwestii”

Oferta jest aktualnie dostępna w ok. 30 tys. gospodarstw domowych w Poznaniu. Do końca roku INEA chce doprowadzić łącze w całym mieście , a następnie propozycja ma trafiać do kolejnych miast. Symetryczne łącze w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s oferowane jest w cenie 399 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: inea Poznań Game Arena łącze internetowe