SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2018 10:01
FIFA 19 ważniejsza od oglądania piłki nożnej. Interesujące wyniki ankiety
1586V

FIFA 19 ważniejsza od oglądania piłki nożnej. Interesujące wyniki ankiety

Electronic Arts nie może narzekać na brak zainteresowania FIFA 19. Gra radzi sobie dobrze na wszystkich rynkach, jednak najważniejszym miejscem dla produkcji Elektroników jest Wielka Brytania. To właśnie w tym miejscu tytuł EA jest cenniejszy od piłki nożnej.

Każda odsłona piłki od Electronic Arts cieszy się w Wielkiej Brytanii kapitalnym zainteresowaniem. Gry w zasadzie przez cały rok znajdują się na szczycie rankingu sprzedaży.

FIFA 19 bez Cristiano Ronaldo. Piłkarz usuwany z kolejnych miejsc przez oskarżenia o gwałt

Sytuację postanowiło zbadać Ticketgum – firma zajmująca się sprzedażą biletów na wydarzenia sportowe wysłała ankiety do brytyjskich kibiców, którzy kupili FIFA 19 lub PES 2019. Okazało się, że klienci chętniej sięgają po pady, niż decydują się oglądać mecze swoich ulubionych zespołów:

  • 60% ankietowanych woli grać w FIFA 19, niż oglądać prawdziwy mecz
  • 54% ankietowanych uważa, że turnieje FIFA 19/PES 2019 powinny być klasyfikowane jako prawdziwy sport
  • 18% ankietowanych zdecydowało się zmienić swój ulubiony klub po słabych wynikach w takich trybach jak MyClub i Ultimate Team
  • 13% ankietowanych uważa, że mecze w grach wideo są bardziej nieprzewidywalne i konkurencyjne od tych nadawanych w telewizji

Są to naprawdę interesujące dane, które pokazują siłę piłkarskich produkcji w Wielkiej Brytanii. Nie możemy zapomnieć, że w UK znajduje się wielu kibiców tradycyjnej „nogi”, więc nie możemy mówić o kraju bez sportowej tradycji.

Electronic Arts systematycznie notuje fantastyczne wyniki, ponieważ nie możemy zapomnieć, że FIFA zarabia nie tylko ze sprzedaży kolejnych odsłon – gracze chętnie kupują paczki w FIFA Ultimate Team.

Źródło: https://www.gamesradar.com/60-of-football-fans-would-rather-play-fifa-19-than-watch-a-real-match/

Tagi: EA Sports Electronic Arts fifa 19