Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2018 07:00
FIFA 19 bez Cristiano Ronaldo. Piłkarz usuwany z kolejnych miejsc przez oskarżenia o gwałt
10146V

FIFA 19 bez Cristiano Ronaldo. Piłkarz usuwany z kolejnych miejsc przez oskarżenia o gwałt

Electronic Arts kontynuuje wymazywanie Cristiano Ronaldo z kolejnych miejsc. Portugalczyk został oskarżony o gwałt i w rezultacie firma nie zamierza kojarzyć swojego produktu z zawodnikiem Juventusu Turyn.

Cristiano Ronaldo przeżywa prawdopodobnie najtrudniejsze chwile w swoim życiu. Były piłkarz Realu Madryt został oskarżony o gwałt, a sprawa została w ostatnich dniach mocno nagłośniona. W rezultacie kolejne firmy odsuwają się od zawodnika.

W FIFA 19 znajduje się 51-letni napastnik. Piłkarz zadebiutował w FIFA 96

Już w ubiegłym tygodniu miałem okazję wspomnieć o pierwszym „wymazaniu” Ronaldo przez Elektroników i firma kontynuuje swoją pracę. Na oficjalnym kanale EA Sports FIFA Polska na Facebooku nie znajdziecie już normalnej okładki, a nawet pojawiło się nowe tło.

Identyczną sytuację widzimy na międzynarodowym profilu, który zrzesza ponad 23 mln fanów piłki nożnej EA Sports z całego świata. Najwidoczniej korporacja nie może czekać z zakończeniem sprawy Ronaldo i nie chce dłużej być kojarzona z Portugalczykiem.

FIFA 19 minus Ronaldo

Jak widać EA Sports nie wierzy w niewinność Ronaldo, ponieważ piłkarz zniknął z dwóch najważniejszych miejsc – strony głównej oraz Facebooka... Firma w ubiegłym tygodniu tłumaczyła sytuację poniższymi słowami:

„Widzieliśmy raport zawierający szczegółowe informacje dotyczące zarzutów przeciwko Cristiano Ronaldo. Ściśle monitorujemy sytuację, ponieważ oczekujemy, że sportowcy i ambasadorzy będą zachowywać się w sposób zgodny z wartościami Electronic Arts”.

Tagi: cristiano ronaldo EA Sports Electronic Arts FIFA 19