SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2018 15:56
CDA najpopularniejszą piracką stroną internetową w Polsce. Serwis w rankingu Amerykanów
3967V

CDA "najpopularniejszą piracką stroną internetową w Polsce". Serwis w rankingu Amerykanów

Polski serwis CDA.pl musi mierzyć się z kolejnymi oskarżeniami. Według Amerykanów witryna narusza prawa autorskie i specjaliści z Motion Picture Association of America zdecydowali się wrzucić serwis na swoją wąską listę.

CDA.pl zaczynało jako serwis społecznościowy, na którym użytkownicy mogli wysyłać filmy wideo, czy też prezentować prace graficzne. Pomysłodawcy w 2014 roku zdecydowali się zmienić profil projektu i nakierować go wyłącznie na filmy wideo. Był to strzał w dziesiątkę, bo w 2017 roku witryna odnotowała 18 mln przychodów – 82% z abonamentów.

Netflix w Marvel Cinematic Universe. Kiedy rozgrywają się seriale?

CDA.pl oferuje aktualnie 5755 filmów premium i zainteresowani mogą wykupić dostęp do wszystkich produkcji za 19,90 zł na miesiąc. Biznes kręci się wyjątkowo dobrze, serwis notuje ponad 3 mln realnych użytkowników miesięcznie i CDA.pl w sumie czeka na debiut w NewConnect – firma już w ubiegłym roku zapowiadała pojawienie się na giełdzie. Szefowie CDA.pl liczą, że ten ruch pozwoli znaleźć inwestorów, jednak platforma od dawna ma problemy wizerunkowe, które jak się okazuje nie są wyciągnięte z kapelusza.

Motion Picture Association of America (MPAA), czyli stowarzyszenie amerykańskich studiów filmowych, opublikowało na początku października dokument, który "identyfikuje strony i serwisy szczególnie jasno pokazujące obecną naturę i skalę internetowej kradzieży treści". W tekście znalazło się ponad 30 serwisów łamiących prawa autorskie i CDA.pl zostało odnotowane przez Amerykanów.

Zdaniem MPAA „Cda.pl jest najpopularniejszą piracką stroną internetową w Polsce”, na której bez najmniejszego problemu użytkownicy mogą oglądać filmy naruszające prawa autorskie. W obliczu tak poważnych oskarżeń, przedstawiciele CDA.pl mogą mieć problem z debiutem na giełdzie.

Źródło: https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/piractwo-cda-pl-czarna-lista-usa-mpaa-wideo,237,0,2418413.html

Tagi: cda piractwo streaming